Pred týźdňom sa Milan Páleš zúčastnil prestížnej 8-čkovej pyramídy o titul šampióna slávnej K1.
V prvom zápase narazil na domácu hviezdu Yasuhira Kida. Aj napriek dobrému zaćiatku pre Páleša, v 2.kole bohužiaľ priletel od Japonca dobre časovaný highkick a bolo po zápase.
Aké su jeho pocity z celého turnaja sme sa ho spýtali v rozhovore.
Ako hodnotíš zápas s odstupom pár dní?
Zápas asi tak ako hneď po... nič sa nezmenilo, čiže prehral som vyhratý zápas. Ale musím ísť ďalej, ak chcem ešte napredovať. Hodiť to za hlavu a zobrať si z toho čo najviac ponaučenia.
Aká bola taktika na prvý zápas v pyramíde?
Taktika bola, že ho uštvem kondične. Vyhovovala by aj výhra KO, keďže v pyramíde by som to mal o to jednoduchšie.
Príprava na tento turnaj prebiehala podľa plánov?
Priprava prebehla fajn. Ako vždy sa niečo nájde, buď si niečo nakopnem alebo sa objaví nejaké zranenie, ale nemal som nič také vážne, čo by mi narušilo celú pripravu.
Ako hodnotíš organizáciu K1 a celé podujatie?
Zápasil som na tých najväčšich podujatiach ako Kunlun v Číne, Enfusion atď. No u nás v Žiline je to jedno z naj podujatí, čo sa týka organizácie. A čo sa týka japonskej K1, tak to bol naozaj úplný strop. Všetko mali premyslené do posledných detailov, strašne veľa ľudí na tom celom pracovalo. Až som sa čudoval ako neuveriteľne to mali všetko zohraté.
Aký bol tvoj najlepší moment počas celého pobytu v Japonsku, na ktorý budeš najradšej spomínať?
Na Japonsko budem v dobrom spomínať ako na celok, dobrých momentov tam bolo veľa. Skoro všetky okrem toho nevydareného zápasu.
















