Prehra Slávia UK s Rijekou

SITA|14. nov 2008 o 19:57

Volejbalistky Slávie UK Kúpele Dudince Bratislava prehrali v piatkovom stretnutí Stredoeurópskej ligy žien s chorvátskym tímom ZOK Rijeka 1:3.

BRATISLAVA. Volejbalistky Slávie UK Kúpele Dudince Bratislava prehrali v piatkovom stretnutí Stredoeurópskej ligy žien s chorvátskym tímom ZOK Rijeka 1:3 (-17, -21, 21, -16). Hráčky úradujúceho slovenského šampióna majú po šiestich odohraných dueloch v SEL na svojom konte osem bodov za 2 výhry a 4 prehry.

Výsledok piatkového stretnutia Stredoeurópskej ligy žien 2008/09 vo volejbale:

Slávia UK Kúpele Dudince Bratislava - ZOK Rijeka (Chorv.) 1:3 (-17, -21, 21, -16)

99 min, rozhodovali: Mezöfi a Juhász (obaja Maď.), 200 divákov

Domáci podali proti najlepšiemu družstvu v súťaži lepší výkon ako v stredajšom zápase Pohára CEV s rumunským Bacau. V I. sete sa vlastnými chybami pripravili o sľubné vedenie 12:8, vo vyrovnanom druhom dejstve neuspeli v koncovke, ale v treťom sete mali navrch a len v závere dovolili Rijeke sa dotiahnuť. Chorvátky však drámu nepripustili a ďalšia časť hry bola jednoznačne v ich réžii, keď Sláviu UK prevýšili v útočnej činnosti i na bloku.