Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Pred NHL dal Demitra prednosť rodine, tvrdí Chára

Sportnet|Publikované 9. sep 2011 o 08:51

Zdena Cháru zastihla správa o smrti Pavla Demitru v Amerike. "Vždy trávil čas s deťmi a s manželkou. To hovorí za seba."

BRATISLAVA. Kapitán Bostonu Zdeno Chára dorazil v stredu do Bostonu, aby sa s tímom Bruins začal pripravovať na novú sezónu NHL, v ktorej obhajuje zisk Stanleyho pohára. Už v Amerike sa dozvedel správu o smrti dlhoročného kamaráta z reprezentácie Pavla Demitru, ktorý zomrel pri páde lietadla spolu s takmer celým tímom Lokomotivu Jaroslavľ.

"Je to hrozné. Je to tragédia, ktorá zatriasla celým svetom, obzvlášť tým hokejovým. Všetkým nám je ľúto rodín, ktoré prišli o svojich blízkych," povedal pre oficiálnu stránku NHL slovenský obranca. "Poznal som Paľa veľmi dobre, vyrastal som s ním, hrával.. Keď spoznáte hráčov ako ľudí a niečo také sa stane, je to jednoducho zničujúce."

Ako sa vyjadrili aj viacerí Chárovi spoluhráči z reprezentácie, Demitrovi nechýbal talent a zanietenie pre hokej. Čo už nevie veľa ľudí, je, že Pavol Demitra bol veľmi oddaným otcom a manželom: "Vždy trávil čas s deťmi a s manželkou. To hovorí za seba. Mal ponuky z NHL, ale dal prednosť rodine. Chceli, aby ich deti chodili na slovenské školy. Je to veľmi smutné."

Súvisiace články