Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Real sa chce zbaviť Balea, on chce z klubu odísť. Prečo sa to nedarí?

Gareth Bale. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|11. sep 2020 o 17:33

Bale možno odíde aj zadarmo.

BRATISLAVA. V roku 2013 prestúpil z Tottenhamu do Realu Madrid za sto miliónov eur. V tom čase išlo o svetový rekord. Stále platí, že ide o najdrahšiu investíciu v dejinách Realu.

Zdalo sa, že waleský futbalista Gareth Bale urobil rozhodujúci krok k tomu, aby sa zaradil medzi najlepších hráčov na svete. Do kategórie, kde sú hviezdy ako Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.

Podľa slávneho talianskeho trénera Giovanniho Trapattoniho sa najviac blížil k prototypu hráča budúcnosti. Bol rýchly, silný, mal skvelú techniku a precíznu ľavačku.

"Je to futbalový nadčlovek, ktorého tu vysadila expedícia z 22. storočia," vravel Trapattoni.

Bale však v Reale striedal hviezdne výkony s podpriemernými. Nikdy si nezískal rešpekt ani sympatie fanúšikov.

Možno aj preto, že v Madride sa často uzatváral do bubliny. Nikdy sa poriadne nenaučil po španielsky a aj v kolektíve bol skôr solitérom.

Kto stojí sto miliónov, nemôže byť priemerný

"Keď niekto stál sto miliónov eur, nemôže byť priemerný. Keď si kúpite oblek za milióny, musí byť prepracovaný do najmenšieho detailu a musí vám perfektne sadnúť. Všade, kam prídete, sa za vami musia otáčať. Bale má v Reale rovnaký status," prirovnal bývalý slovenský futbalista Milan Luhový.

Keď pred dvoma rokmi odišiel z Realu Cristiano Ronaldo, Bale sa mal stať mužom, okolo ktorého sa v klube bude všetko točiť. Odchod portugalskej hviezdy mu však ešte viac uškodil.

Z mimoriadneho hráča sa stal nežiaduci. Poslednú sezónu presedel na striedačke, kde sa bavil po svojom.

Raz si na oči natiahol ochranné rúško a tváril sa, že spí. Inokedy imitoval, že dianie na trávniku sleduje pomocou ďalekohľadu.

Z jeho gest i výrokov bolo cítiť, že sa v klube necíti dobre.

Ukázal to aj vlani po postupe s reprezentáciou na majstrovstvá Európy, keď vytiahol waleskú vlajku s nápisom: "Wales. Golf. Madrid. V tomto poradí."

Už vtedy totiž tréner Realu Zinedine Zidane verejne hovoril, že Walesan by mal z tímu odísť. "Čím skôr to bude, tým lepšie pre všetkých," načrtol Zidane.

Real sa potrebuje zbaviť jeho platu

Bale sa onedlho dohodol na odchode do čínskeho klubu Ťiang-su Su-ning.

Real však nečakane nedal súhlas na prestup. Hoci obe strany tvrdia, že sa chcú rozlúčiť, doteraz sa tak nestalo. Ako je to možné?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články