Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pražský Bohemians povedie slovenský tréner Roman Pivarník

Tréner Prešova Roman Pivarník. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 5. jún 2014 o 13:02

Roman Pivarník v minulosti trénoval futbalistov FC Vysočina Jihlava, 1. FC Tatran Prešov, asistentom bol v Rapide Viedeň a pracoval aj v Saudskej Arábii.

PRAHA. Novým trénerom českého futbalového klubu Bohemians 1905 sa stal Slovák Roman Pivarník, zmluvu s vedením pražského tímu podpísal do konca nastávajúcej sezóny 2014/2015.

Rodák z Košíc nahradil na tomto poste Luďka Klusáčka, ktorý udržal tím z Ďolíčka v najvyššej českej súťaži, ale po uplynulom ročníku nepredĺžil zmluvu a prijal ponuku kouča Ivana Hašeka ako jeho asistent v katarskom klube Katar SC.

"Bohemka je veľký pojem. Teší ma, že som dostal ponuku, hneď som ju prijal. Človek sleduje ligu, pozná históriu a súčasnosť Bohemians. Musím povedať, že nebolo o čom rozmýšľať," cituje portál iDnes.cz slová Pivarníka.

Štyridsaťsedemročný tréner (nar. 17. februára 1967) naposledy viedol Sigmu Olomouc, vlani v máji ho však štyri kolá pred koncom sezóny 2012/2013 odvolali pre neuspokojivé výsledky. Roman Pivarník predtým trénoval napríklad FC Vysočina Jihlava, na Slovensku 1. FC Tatran Prešov, bol asistentom v rakúskom Rapide Viedeň a pôsobil aj v Saudskej Arábii.

Tím Bohemians 1905 obsadil v Gambrinus lige 2013/2014 až 14. miesto s jednobodovým náskokom na zostupové pásmo, do druhej najvyššej súťaže zostúpili Sigma Olomouc a 1. SC Znojmo.

"So športovým riaditeľom Tomášom Požárom musíme výrazne zapracovať pri hľadaní konkrétnych typov hráčov, aby sme sa zmýlili čo najmenej a dokázali vhodne doplniť súčasné zloženie mužstva," doplnil Roman Pivarník, ktorého najbližším plánom je utvoriť ideálny tím pre novú sezónu 2014/2015.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.