Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Nejde o prvý prípad. Pracovník klubu vyzýval na vyvraždenie všetkých Arménov

Ilustračná fotografia. (Autor: SME - Ivan Mriška)
SITA|4. nov 2020 o 18:17

Šéfa mediálnych služieb vyšetruje UEFA.

NYON. Európska futbalová únia (UEFA) suspendovala pracovníka azerbajdžanského klubu FK Karabach a začala vlastné vyšetrovanie danej osoby v súvislosti s ofenzívnymi príspevkami na sociálnych sieťach namierených proti Arménsku.

Ide už o druhé konanie

Šéf mediálnych služieb v spomenutom tíme Nurlan Ibragimov čelí obvineniam z "rasistického či iného diskriminačného správania" a "porušenia základných princípov slušného správania".

Dočasný dištanc pre Ibragimova znamená, že nemôže pracovať pre klub počas štvrtkového duelu skupinovej časti Európskej ligy na pôde tureckého Sivassporu.

Ide už o druhé konanie UEFA voči FK Karabach od septembrového obnovenia vojenského konfliktu medzi Azerbajdžanom a Arménskom o územie Náhorného Karabachu.

UEFA predtým napomenula klub za to, že viac ako dvadsať hráčov a členov realizačného tímu salutovali pred súbojom na pôde Legie Varšava hraného ešte 1. októbra.

Vyzýval na zabitie

Arménsky futbalový zväz vyzval UEFA, aby FK Karabach vylúčila zo súťaže za to, že spomenutý Ibragimov na sociálnych sieťach "vyzýval na zabitie všetkých Arménov, starých aj mladých, bez rozdielu."

Tento príspevok neskôr zo sociálnych sietí vymazali.

"Nenávistné prejavy a výzvy na xenofóbiu nemajú vo futbale čo hľadať," uviedla arménske strana v podnete smerovanom UEFA, ktorá teraz zhromažďuje dôkazy a neskôr v tomto prípade rozhodne.

Súvisiace články