Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pôsobenie v Číne si pochvaľuje. Táto liga je podobná talianskej, vraví bývalý hráč Interu

Fredy Guarín ešte v drese Interu Miláno. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 20. dec 2016 o 10:01

Nemyslel som si, že idem do konkurencieschopnej súťaže, ale nakoniec som musel zmeniť názor, tvrdí o svojom prestupe.

ŠANGHAJ. Pri zmienke o najvyššej čínskej futbalovej súťaži si mnoho fanúšikov v Európe povie, že jediné, čo táto liga môže hráčom ponúknuť, sú iba vysoké zárobky.

Kolumbijský stredopoliar Fredy Guarín však tvrdí, že tamojšia Super League je podobná talianskej Serii A.

Tridsaťročný futbalista v januári tohto roka prestúpil z Interu Miláno do tímu Šanghaj Šen-chua. Pôsobenie na Ďalekom východe si zatiaľ nevie vynachváliť, hoci priznal, že bol spočiatku skeptický.

"V milánskom Interi som bol niekoľko rokov a potreboval som zmeniť prostredie. Prišla ponuka z Číny, premyslel som si to a nakoniec podpísal zmluvu. Chcel som získať nové skúsenosti. Nemyslel som si, že idem do konkurencieschopnej súťaže, ale nakoniec som musel zmeniť názor," cituje portál football-italia.net Guarínove slová pre web sino.com.

"Čínska liga nedosahuje úroveň španielskej La Ligy, ale je dosť podobná talianskej lige. Myslím si, že čínske kluby sa postupom času dostanú na úroveň najlepších na svete. Do Číny už prišlo mnoho zahraničných hráčov a trénerov, ktorí pomáhajú zatraktívniť ligovú súťaž. Domáci hráči sa navyše od legionárov mnoho naučia," doplnil Fredy Guarín.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.