Posilnení Spišiaci netaja smelé ambície. Chcú sa pobiť o extraligu

Spišskonovoveský hokej vstáva z popola. Bude čoskoro znovu v najvyššej súťaži? (Autor: Milan Kaleta)
Róbert Andrejov|22. jan 2020 o 00:00

V nadstavbe je ich cieľ skončiť do štvrtého miesta.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V závere uplynulého týždňa vyvrcholila základná časť Slovenskej hokejovej ligy, teda našej druhej najvyššej súťaže seniorov.

HK Spišská Nová Ves, jediný zástupca východu, obsadil v tabuľke šiestu priečku, čo je jeho najlepšie umiestnenie za posledné tri roky.

Na rad teraz prichádza nadstavbová časť, v ktorej na Spišiakov čaká desať zápasov v skupine o 1. až 6. miesto.

Zverenci trénera Richarda Rapáča vďaka postupu do hornej šestky už majú spoločne s ďalšími piatimi tímami postup do play-off vo vrecku a vo vyraďovačke k nim ešte pribudnú dve najlepšie mužstvá zo skupiny o 7. až 10. miesto.

Progres je viditeľný

Východniari teda splnili cieľ, ktorý si pred štartom sezóny predsavzali.

Medzi najlepšou šesticou tímov sa pohybovali prakticky od začiatku a v ich spoločnosti sa udržali až do konca základnej časti.

„Mali sme lepšie aj horšie momenty, ale myslím si, že hrou sme fanúšikov bavili. Hokej v našom meste ide krok po kroku hore a v porovnaní s vlaňajškom sa posunul dopredu. Progres je viditeľný, avšak verejnosť nemôže očakávať, že za dva roky klub úplne vstane z popola. Všetko potrebuje čas,“ rozhovoril sa tréner Rapáč, podľa ktorého mohlo jeho mužstvo skončiť v tabuľke aj vyššie.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články