Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Poprad v KHL na 99%, kandidátom môže byť aj Slovan

(Autor: TASR)
SITA|21. mar 2011 o 11:03

KHL sa mala hrať v Poprade už v ročníku 2010/2011. "Pre sezónu 2012/2013 sa ako pravdepodobný kandidát javí Slovan Bratislava," prezradil prezident KHL Medvedev.

MOSKVA. Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Alexander Medvedev prezradil, že v súťažnom ročníku 2011/2012 by okrem tímu HC Lev mohli v ruskej súťaži štartovať aj fínske Espoo a talianske Miláno.

Generálny manažér Slovana Maroš Krajči zdôraznil: "My sa netajíme, že raz by sme v KHL chceli hrať. Počas MS budeme v Bratislave na túto tému s prezidentom Medvedevom spolu hovoriť. Reálne to však bude až po tom, ako na to zoženieme potrebné financie."

"Na 99 percent možno povedať, že v nasledujúcej sezóne sa v KHL objaví slovenský Poprad. Blízko k vstupu do súťaže má aj fínske Espoo Blues či talianske Miláno," prezradil v rozhovore pre denník Sport deň za dňom Alexander Medvedev a trochu prekvapujúco doplnil: "Pre sezónu 2012/2013 sa ako pravdepodobný kandidát javí Slovan Bratislava, ktorý bude hrávať v aréne, kde sa uskutočnia najbližšie majstrovstvá sveta."

Ako je známe, KHL sa mala hrať v Poprade už v ročníku 2010/2011, ale napokon z toho zišlo. Medzi nováčikov súťaže nepribudol ani Sokol Kyjev, keďže nesplnil sľuby o novej hale.

"V Kyjeve bude čoskoro nový štadión. Myslím si, že tradíciu Sokola nemožno zavrhovať. Nikoho nebudeme do súťaže tlačiť, ale podľa môjho názoru do roka sa k nám Ukrajinci pripoja,“ dodal Alexander Medvedev.

Súvisiace články