Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Popluhár skladá družstvo na kvalifikáciu ME za pochodu

SITA|14. máj 2008 o 11:39

BRATISLAVA 14. mája (SITA) - Hádzanárky Slovenska sa od piatka do nedele (16. - 18. 5.) zídu na prvom sústredení pred blížiacimi sa stretnutiami II. fázy kvalifikácie žien o postup na ME 2008 v Macedónsku, ...

BRATISLAVA 14. mája (SITA) - Hádzanárky Slovenska sa od piatka do nedele (16. - 18. 5.) zídu na prvom sústredení pred blížiacimi sa stretnutiami II. fázy kvalifikácie žien o postup na ME 2008 v Macedónsku, v ktorej bude ich súperom Ukrajina.

Tréner SR Ľubomír Popluhár musí skladať družstvo za pochodu. V Trenčíne bude mať na úvodnom zraze k dispozícii 14 hráčok. "Z legionárok nám zatiaľ budú chýbať Harišová, Stuparičová, Glankovičová, Hrabovská a s Gubovou, ktorá má zdravotné problémy, sa chystám ešte hovoriť. Keďže zo štrnástich nominovaných sú tri brankárky, uvažujem, že povolám ešte jednu hráčku, aby sme si na tréningoch mohli zahrať proti sebe.

Vypadlo nám veľa dievčat. Tóthová je tehotná, Školkovú čaká operácia, Kalaninová má problémy s achilovkou, mimo je Dittelová a počítať nemôžem ani so Štetákovou. Nominovaným hádzanárkam však verím a nad Ukrajinou chceme vyhrať," poskytol základné informácie o zložení kádra Ľ. Popluhár. Ďalšie sústredenie majú Slovenky naplánované od nedele 25. mája. Vzápätí odohrajú dva medzištátne priateľské zápasy s Rakúskom - 26. 5. vo Viedni a 27. 5. v meste pod hradom Matúša Čáka (vždy so začiatkom o 18.00 h). "V tom utorkovom stretnutí v Trenčíne by som chcel mať pokope už 16-členný káder, s ktorým nastúpime proti Ukrajine. V tíme súpera prišlo k zmene nielen na trénerskom poste, kde Ratnera vystriedal Jevtušenko, ale aj ku generačnej výmene hráčok. Zo skúsených opôr už v reprezentácii nefigurujú napríklad Vergeľuková či Jacenková, ale objavujú sa tam nemenej kvalitné Boklaščuková či Cigicová doplnené o perspektívne mladé hráčky. Z kádra spred dvoch rokov zostalo asi len kvarteto. Na Ukrajinky sa chystám ísť pozrieť na turnaj do Talianska," doplnil. Ľubomír Popluhár. Jeho zverenky nastúpia proti Ukrajine v trenčianskej Mestskej športovej hale v sobotu 31. mája 2008 o 18.00 h pod vedením arbitrov Cacadora a Nicolaua z Portugalska. Odveta na ukrajinskej pôde sa bude hrať v Užhorode 7. júna o 17.00 h SELČ za asistencie arbitrov Pavičeviča s Vujisičom z Čiernej Hory.


Nominácia hádzanárok SR na prvé sústredenie (16. - 18. 5.) pred II. fázou kvalifikácie ME 2008 v Macedónsku:


brankárky: Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Katarína Vaverková, Miroslava Sůkalová (obe ŠKP Bratislava)


pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Zuzana Cicmanová (ŠKP Bratislava)


krídla: Lýdia Jakubisová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Silvia Farkašová (Wiener Neustadt/Rak.), Lucia Súkenníková (ŠKP Bratislava), Eva Hodošková (Slovan Duslo Šaľa)


spojky: Miriam Šimáková, Petra Popluhárová (obe 1. FC Norimberg/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Petra Beňušková, Lucia Kusendová (obe ŠKP Bratislava)


Súvisiace články