Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Popluhár: Chvíľu super, chvíľu ako malé žiačky

TASR|Publikované 9. mar 2009 o 15:39

Slovenské hádzanárky počas uplynulého víkendu siahali po dvoch rokoch opäť po triumfe na tradičnom medzinárodnom turnaji v Chebe.

BRATISLAVA. Nakoniec im síce prvenstvo ušlo o jediný gól, na turnaji však nenašli premožiteľa a pripísali si remízy s Češkami a Poľkami a získali aj cenný skalp hlavného favorita turnaja z Ukrajiny.

Po úspešnej I. fáze kvalifikácie majstrovstiev sveta 2009 v poľskej Dabrowej Górniczi, kde víťazstvom v skupine získali jedinú miestenku do play off, zvládli zverenky trénera Ľubomíra Popluhára už druhé podujatie s lichotivými výsledkami. "Ja by som ich ale nepreceňoval. S Češkami sme mali vyhrať, Poľky odznova prebudúvajú káder a Ukrajinkám chýbalo päť dôležitých hráčok," tvrdil po návrate do vlasti Popluhár. "V Chebe som bol spokojný so zápasmi, v našich výkonoch som ale videl veľké rezervy. Najväčším problémom sú ohromné výkyvy - najskôr hráme úplne super a každej hráčke všetko vychádza na sto percent, no potom príde kríza a my robíme chyby ako malé žiačky. Na každý tím prichádza počas zápasu chvíľková kríza, my však nemôžeme počas nej darovať súperovi päť lacných gólov," hneval sa kouč a dodal: "Všetko je to v koncentrácii."

Na západe Čiech sa prezentoval s tímom, v ktorom už obvykle chýbali hráčky z kádra vedúceho tímu interligy Iuventy Michalovce i viaceré legionárky z Maďarska. Pred júnovým play off s jednoznačným ašpirantom na postup na svetový šampionát do Číny - Maďarskom Popluhár ani neočakáva, že by sa možné opory do národného tímu vrátili. "Dievčatám som aj povedal, že do play off počítame maximálne s dvoma-troma zmenami na postoch brankárky, pivotky a spojky," prezradil slovenský kouč.

Z dvoch dejísk vyraďovacej fázy je zatiaľ známe iba maďarské - odvetu bude hostiť Nyíregyháza. Prvý duel by Popluhár rád dostal do Partizánskeho. "V hale treba previesť niekoľko nevyhnutných úprav, verím však, že sa všetko podarí," tvrdil. V Partizánskom a v Prievidzi by podľa trénerovho plánu mali Slovenky odohrať aj posledné prípravné stretnutia pred play off (1. a 2. júna) s Českom.

Súper slovenského družstva odohral minulý týždeň dve merania síl v rámci Pannon Cupu. K turnajovému prvenstvu sa dopracovali po dvoch triumfoch nad Slovinskom (37:25) a Švédskom (31:29). Napriek špekuláciám sa až na jedinú výnimku - brankárku Katalin Pálingerovú predstavili Maďarky v plnej sile. "Oba zápasy máme natočené. Aj bez nich nám je však jasné, že ide o družstvo svetovej špičky o triedu silnejšie ako naši súperi v Chebe," vyhlásil Popluhár.

Súvisiace články