USA

Poľsko trápilo favorita z USA, pred veľkým debaklom ho zachránil brankár

Pawel Zygmunt a Jake Sanderson počas zápasu Poľsko - USA na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (13)
Pawel Zygmunt a Jake Sanderson počas zápasu Poľsko - USA na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|17. máj 2024 o 22:39 (aktualizované 17. máj 2024 o 23:06)

Hokejisti USA dnes zdolali Poľsko na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Poľsko - USA 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 47. Pasiut (Wronka, Kolusz) - 31. Kesselring (Tkachuk, Vlasic), 40. Tkachuk (Pinto, Sanderson), 42. Caufield (Tkachuk), 50. Caufield (Tkachuk, Pinto)

Rozhodcovia: Brander (Fín.), Ch. Holm (Švéd.) – Durmis (SR), Ondráček (ČR), vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

Diváci: 8935

Poľsko: Murray - Kolusz, Wanacki, Kruczek, Wajda, Dronia, Górny, Bryk, Kostek - Fraszko, Pasiut, Wronka - Michalski, Dziubinski, Urbanowicz - Macias, Pas, Zygmunt - Krežolek, Walega, Lyszczarczyk

USA: Augustine - Jones, Werenski, Hughes, Sanderson, Petry, Vlasic, Kesselring - Boldy, Nelson, Gaudreau - Caufield, Pinto, Tkachuk - Zegras, Hayes, Farabee - Brindley, Kunin, Eyssimont

OSTRAVA. Hokejisti USA zvíťazili nad Poľskom 4:1 v piatkovom zápase v skupine B na MS v hokeji 2024.

Nováčik elitnej kategórie dlho vzdoroval favoritovi, ktorý otvoril skóre až v polovici zápasu.

V stretnutí najvýraznejšie zažiaril americký kapitán Brady Tkachuk, ktorý sa bilanciou 1+3 podieľal na všetkých góloch svojho tímu.

Jedným z čiarových rozhodcov bol Slovák Oto Durmis.

Američania nastúpia na svoj predposledný zápas v základnej skupine v nedeľu od 16.20 h proti Kazachstanu, Poliaci budú hrať v sobotu o 16.20 h s Nemeckom.

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Poľsko - USA na MS v hokeji 2024

Fotogaléria zo zápasu Poľsko - USA na MS v hokeji 2024 (skupina B)

I. tretina:

Poliaci vstúpili do zápasu nebojácne a v prvej tretine hrali s Američanmi vyrovnanú partiu.

V 3. minúte sa nakrátko radovali z gólu Wronku, no Američanom vyšla trénerská výzva na ofsajd.

Poliaci si v prvej tretine trikrát zahrali presilovku, ale nedokázali prekvapiť súpera.

Veľkou oporou Poliakov bol brankár Murray, ktorý zmaril viacero sľubných príležitostí súpera a najväčší potlesk zožal v druhej tretine po efektnom zákroku lapačkou po strele Nelsona.

II. tretina:

Zámorský tím v druhej časti zvýšil aktivitu, súpera v nej prestrieľal 25:5 a prevahu potvrdil aj gólmi.

V 31. minúte zakončil Kesselring prečíslenie troch proti dvom a v závere druhej časti Tkachuk dotlačil puk do bránky - 0:2.

III. tretina:

Aj tretia tretina bola o prevahe USA. V jej úvode si prvý gól na MS pripísal Caufield - 3:0.

V 47. minúte Pasiut strelou spomedzi kruhov zmazal čisté konto brankára Augustinea.

Posledné slovo mal Caufield, ktorý v 50. minúte zakončil situáciu po chybnej rozohrávke Murrayho.

Hlasy po zápase

John Murray, brankár Poľska: "Nechali sme na ľade všetko, bojovali sme. Rozdiel bol v rýchlosti. V tom sme zaostávali. Nie sme zvyknutí na takéto tempo a dnes večer sa to ukázalo."

Cole Caufield, útočník USA, strelec dvoch gólov: "Je určite ľahšie hrať so Shaneom Pintom a Bradym Tkachukom než proti nim. Sú to obaja tvrdo pracujúci hráči. Hrá sa s nimi jednoducho, užívam si to."

Domov»MS v hokeji 2024»Poľsko trápilo favorita z USA, pred veľkým debaklom ho zachránil brankár