Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pokriky na Vitteka? Myslel som, že zle počujem. To snáď nie, tvrdí Hamšík

Hamšík. (Autor: TASR)
Pavol Spál, SITA|Publikované 10. sep 2015 o 09:35

To snáď nie je ani pravda. Robo si tie pokriky od časti publika nezaslúžil, dodal Hamšík.

BRATISLAVA. Futbalistom Slovenska chýba jediné víťazstvo, aby si z C-skupiny kvalifikácie ME 2016 zverenci trénera Jána Kozáka zabezpečili s definitívnou platnosťou štart na budúcoročnom kontinentálnom šampionáte vo Francúzsku.

"Už najbližšie 9. októbra doma proti Bielorusku by sme radi spečatili náš postup," uviedla opora slovenskej reprezentácie Marek Hamšík prostredníctvom svojej oficiálnej internetovej stránky.

S utorňajšou bezgólovou remízou v Žiline proti Ukrajine, po ktorej si A-tím SR udržal pred zostávajúcimi dvoma kolami na spomenutého konkurenta trojbodový náskok, bol 28-ročný stredopoliar SSC Neapol (nar. 27. júla 1987) spokojný.

Dôležitý boj

"Získali sme dôležitý bod. Samozrejme, že lepšie by bolo vyhrať, ale aj tento nerozhodný výsledok je dobrý. Opäť sme bližšie k postupu na majstrovstvá Európy. Ukrajina potvrdila, že má výborný tím. Bol to tvrdý boj a vyrovnaný zápas," zhodnotil Hamšík, ktorý nastúpil na jubilejný 80. zápas v najcennejšom drese.

Banskobystrický rodák sa mohol stať hrdinom stretnutia pod Dubňom, ale jeho nádherný volej v 17. min vytesnil ukrajinský gólman Piatov na rohový kop.

Myslel, že dá gól

"Priznám sa. Myslel som si, že lopta ide do bránky. Gólman hostí ukázal fantastický zákrok," skonštatoval Hamšík, ktorého však sklamala časť publika. Špílmacher národného tímu bol smutný a rozčarovaný z piskotu či pokrikov z hľadiska na útočníka Róberta Vitteka, s 23 gólmi najlepšieho strelca histórie slovenskej reprezentácie.

"Myslel som si, že zle počujem. To snáď nie je ani pravda. Robo si tie pokriky od časti publika nezaslúžil! Možno sa mu v utorok až tak nedarilo, no Vianoce nie sú každý deň. Vittek však bojoval, robil maximum, čo bolo v jeho silách. A takto ho dehonestovať? Toto nie. Robo je veľká osobnosť slovenského futbalu a toto si určite nezaslúžil," zastal sa Marek Hamšík 33-ročného zakončovateľa ŠK Slovan Bratislava.

VITTEK nedávno reagoval na túto otázku.

Mnohí vám viackrát neverili, že sa vrátite, krútia hlavami, že máte chuť po toľkých zdravotných útrapách ešte hrať. Motivuje vás ukázať im, že ešte nie ste na odpis?

„Nesledujem diskusné fóra a podobné veci. Aj keď to niekto povie, ja to nevnímam. Skôr to beriem inak, ale nebudem to tu riešiť. Každý má v živote priateľov či nepriateľov – a to nielen futbalisti. Svoju robotu sa snažím robiť najlepšie, ako viem, a potom je to už iba na tréneroch a kompetentných ľuďoch.“

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.
Ďalší autori: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.