Pohár UEFA: Čisto španielske finále obstarajú Sevilla a Espanyol

Peter Klimko|3. máj 2007 o 22:51

Odvetné  semifinálové zápasy Pohára UEFA rozhodli o tom, že sa v glasgowskom finále stretnú v španielskom súboji obhajca trofeje FC Sevilla a barcelonský Espanyol.

BRATISLAVA (SME.sk/SITA) - Odvetné semifinálové zápasy Pohára UEFA rozhodli o tom, že sa v glasgowskom finále stretnú v španielskom súboji obhajca trofeje FC Sevilla a barcelonský Espanyol. Oba tímy si dnes večer pripísali na konto víťazstvá a definitívne tak získali postupovú istotu.

V prvom vystúpení sa pokúšal jediný nemecký zástupca v tejto fáze súťaže Werder Brémy zmazať trojgólové manko z prvého zápasu (0:3), k čomu mal pomôcť aj rýchly úvodný gól Almeidu. V ďalšom priebehu však hostia zabezpečili vlastnú polovicu a domácich, ktorí síce mali mierny tlak, ku skórovaniu nepustili a to aj zásluhou vylúčenia domáceho kanoniera Kloseho. Ten videl už v 19. minúte zápasu druhú žltú a vzápätí aj červenú kartu. Zverenci Ernesta Valverda mali potom jednoduchšiu cestu k splneniu cieľu, čo aj podčiarkli dvomi gólmi, keď sa v rozmedzí 10 minút trafili Coro a Lacruz. Espanyol, inak premožiteľ Artmedie Bratislava z 1. kola, si víťazstvom 2:1 a celkovým skóre 5:1 zabezpečil postup do finále európskej pohárovej súťaže č. 2. Ako už bolo spomenuté v úvode, odohrá sa najsledovanejší duel tohtosezónneho vydania Pohára UEFA v škótskej metropole Glasgowe, konkrétne 16. mája, kedy je na 20:45 SELČ naplánovaný výkop.

Finálovým súperom Espanyolu bude v Hampden Parku (domovský štadión Rangers FC), na ktorom sa hráva už od roku 1873, ďalší tím z Pyrenejského polostrova. FC Sevilla je okrem faktu, že Pohár UEFA obhajuje, aj najväčším favoritom na celkové prvenstvo, čo dokonale potvrdila aj v druhom dueli proti Osasune. Tej na postup do vysnívaného finále nestačilo ani tesné víťazstvo z prvého duelu (1:0). Sevilla začala hneď od úvodu tak, ako sa predpokladalo, pričom jej tlak vyústil v 37. minúte do vedúceho gólu a zároveň aj zmazania náskoku súpera. O presný zásah sa postaral Luis Fabiano. V ďalšom priebehu sa síce hostia snažili niečo z výsledkom urobiť, ale aktivita FCS bola nad ich sily. V 53. minúte sa o druhý postupový gól postaral Renato a dostal tak priaznivcov, ktorí navštívili Ramón Sánchez Pizjuán (štadión, kde Sevilla hráva svoje domáce zápasy) do varu. Skúsení domáci si už potom postup nenechali ujsť a tak majú po roku možnosť obhajoby tejto dozaista cennej trofeje. Zároveň sa môžu stať len druhým tímom v histórii, ktorý obháji prvenstvo v Pohári UEFA. Predtým sa to podarilo oveľa slávnejšiemu španielskemu mužstvu - Realu Madrid, ktoré triumfovalo v rokoch 1985 a 1986.

• Werder Brémy - Espanyol Barcelona 1:2 (1:0) - prvý zápas 0:3, postupuje Espanyol

Góly: 4. Hugo Almeida - 50. Coro, 60. Lacruz

ŽK: 2. Klose, 45.+ Hugo Almeida - 28. Zabaleta, 51. Coro, 90.+ Luis García, ČK: 19. Klose (Werder) po druhej ŽK, rozhoduje: Bertrand Layec (Fr.), 37 000 divákov

Werder: Reinke - Owomoyela (46. Schindler), Naldo, Pasanen, C. Schulz - Frings (76. Baumann) - D. Jensen (70. Womé), Hunt - Diego - Klose, Hugo Almeida

Espanyol: Iraizoz - Lacruz, Torrejon, Jarque, David Garcia - Zabaleta (65. Angel Martínez), Ito - Coro, Luis García, Riera (71. Rufete) - Tamudo (79. Julián)

• FC Sevilla - Osasuna Pamplona 2:0 (1:0) - prvý zápas 0:1, postupuje FC Sevilla

Góly: 37. Luis Fabiano, 53. Renato

ŽK: 76. Duda, 87. Escudé - 83. Cuéllar, 85. Nekounam, 87. Muňoz, rozhoduje: Graham Poll (Angl.), 39 000 divákov

FC Sevilla: Palop - Daniel Alves, Javi Navarro, Escudé, Puerta - Renato (88. Aitor Ocio), Ch. Poulsen, Marti, Adriano (27. Duda) - Luis Fabiano (73. Keržakov), Kanouté

Osasuna: Ricardo - Izquierdo (83. Muňoz), Cuéllar, Cruchaga, Corrales - Nekounam, Puňal (61. Valdo Lopéz), Raúl Garcia - Juanfran Torres (71. Delporte), David López - Webo

Domov»Futbal»Európska liga»Pohár UEFA: Čisto španielske finále obstarajú Sevilla a Espanyol