Kevin De Bruyne (druhý z prava) sa teší so spoluhráčmi v zápase Everton - Mancherster City. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|20. mar 2021 o 21:05

Napriek neuznaným gólom Southampton postúpil.

LONDÝN. Futbalisti Southamptonu postúpili do semifinále Pohára FA. V sobotnom štvrťfinálovom stretnutí zvíťazili na ihrisku druholigového Bournemouthu 3:0.

Hosťom pritom neuznal VAR dva góly pre ofsajd.

O postupe rozhodli už v prvom polčase, keď sa v závere presadili Moussa Djenepo a Nathan Redmond, ktorý po zmene strán pridal aj tretí zásah Southamptonu.

Medzi najlepšími štyrmi tímami sa predstaví aj Manchester City, ktorý zdolal domáci Everton 2:0. Hráči City zlomili súpera až v závere, keď sa v 84. minúte presadil Ilkay Gündogan a o šesť minút neskôr stanovil konečné skóre Kevin de Bruyne.

Pohár FA - štvrťfinále:

FC Everton - Manchester City 0:2 (0:0)

Góly: 84. Gündogan, 90. De Bruyne

/do semifinále postúpil Manchester City/

AFC Bournemouth - FC Southampton 0:3 (0:2)

Góly: 45.+1 a 59. Redmond, 37. Djenepo

/do semifinále postúpil Southampton/

Domov»Futbal»Anglicko»Southamptonu VAR neuznal dva góly, Manchester City postúpil do semifinále FA Cupu