Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava
Útočník Neymar sa v Riu 2016 stal hrdinom Brazílie. (Autor: SITA / AP)
Ivan Mriška|10. júl 2021 o 12:13

Finále je na programe v sobotu 7. augusta.

TOKIO, BRATISLAVA. Vo štvrtok 22. júla odštartuje zápasom Egypt – Španielsko olympijský futbalový turnaj v Tokiu.

Šestnásť tímov hrá v štyroch skupinách, postup do štvrťfinále si z každej vybojujú dvaja najlepší.

A-skupina: Japonsko, JAR, Mexiko, Francúzsko

B-skupina: Nový Zéland, Kórejská republika, Honduras, Rumunsko

C-skupina: Egypt, Španielsko, Argentína, Austrália

D-skupina: Brazília, Nemecko, Pobrežie Slonoviny, Saudská Arábia

Presne 32 zápasov je rozdelených do siedmich hracích dní.

Hrať sa bude na štadiónoch Sapporo Dome (kapacita 41 484 fanúšikov), Miyagi Stadium (49 113), Tokyo Stadium (49 970), Ibaraki Kashima Stadium (40 728), International Stadium Yokohama (72 327) a Saitama Stadium (63 700).

Najzvučnejší výber postavilo Španielsko, ktoré posiela do Japonska aj šesť hráčov, ktorí sa prestavili na EURO 2020 - Pedri, Eric Garcia, Dani Olmo, Unai Simon, Mikel Oyarzabal a Pau Torres.

Okrem nich budú Španielov reprezentovať aj Mikel Merino z Realu Sociedad a duo z Realu Madrid Dani Ceballos a Marco Asensio.

Egypťania robili všetko preto, aby na turnaj dostali svoju najväčšiu hviezdu - Mohameda Salaha. Sám hráč si vybavoval, aby ho klub na hry uvoľnil, FC Liverpool však bol proti.

Triumf z Rio de Janeiro 2016 obhajuje Brazília, ktorá sa bude spoliehať na skúsenosti barcelonskej legendy Daniho Alvesa.

Program olympijského turnaja, Tokio 2020 / 2021

1. hrací deň:

Skupina C (22. júla, štvrtok – štadión Sapporo Dome)

Egypt – Španielsko (09:30)

Argentína – Austrália (12:30)

Skupina A (22. júla, štvrtok – Tokyo Stadium)

Mexiko – Francúzsko (10:00)

Japonsko – JAR (13:00)

Skupina B (22. júla, štvrtok – Ibaraki Kashima Stadium)

Nový Zéland – Južná Kórea (10:00)

Honduras – Rumunsko (13:00)

Skupina D (22. júla, štvrtok - International Stadium Yokohama)

Pobrežie Slonoviny – Saudská Arábia (10:30)

Brazília – Nemecko (13:30)

2. hrací deň:

Skupina C (25. júla, nedeľa – štadión Sapporo Dome)

Egypt – Argentína (09:30)

Austrália - Španielsko (12:30)

Skupina A (25. júla, nedeľa – Saitama Stadium)

Francúzsko – Južná Afrika (10:00)

Japonsko – Mexiko (13:00)

Skupina B (25. júla, nedeľa – Ibaraki Kashima Stadium)

Nový Zéland – Honduras (10:00)

Rumunsko – Južná Kórea (13:00)

Skupina D (25. júla, nedeľa - International Stadium Yokohama)

Brazília - Pobrežie Slonoviny (10:30)

Saudská Arábia – Nemecko (13:30)

3. hrací deň:

28. júla, streda - Miyagi Stadium

Skupina D: Nemecko – Pobrežie Slonoviny (10:00)

Skupina C: Austrália – Egypt (13:00)

28. júla, streda - Saitama Stadium

Skupina D: Saudská Arábia – Brazília (10:00)

Skupina C: Španielsko – Argentína (13:00)

28. júla, streda - Sapporo Dome

Skupina B: Rumunsko – Nový Zéland (10:30)

Skupina A: Južná Afrika – Mexiko (13:30)

28. júla, streda - International Stadium Yokohama

Skupina B: Južná Kórea - Honduras (10:30)

Skupina A: Francúzsko - Japonsko (13:30)

4. hrací deň – štvrťfinále, 31. júla, sobota

1C - 2D, 10:00 - Miyagi Stadium

1A - 2B, 11:00 - Ibaraki Kashima Stadium

1D - 2C, 12:00 - Saitama Stadium

1B - 2A, 13:00 - International Stadium Yokohama

5. hrací deň – semifinále, 3. augusta, utorok

1B/2A - 1D/2C 10:00 - Ibaraki Kashima Stadium

1A/2B - 1C/2D 13:00 - Saitama Stadium

6. hrací deň – o bronz, 6. augusta, piatok

13:00 - Saitama Stadium

7. hrací deň, finále, 7. augusta, sobota

13:30 - International Stadium Yokohama

Sapporo Dome (41 484 fanúšikov)

Miyagi Stadium (49 113)

Tokyo Stadium (49 970)

Ibaraki Kashima Stadium (40 728)

International Stadium Yokohama (72 327)

Saitama Stadium (63 700)

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články