Podmienky sťažili dážď aj sneh. Druhú etapu na Okolo Romandie vyhral Küng

Stefan Küng (ilustračný obrázok).
Stefan Küng (ilustračný obrázok). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. apr 2017 o 18:39

Lídrom celých pretekov je naďalej Fabio Felline.

BULLE. Švajčiar Stefan Küng z tímu BMC Racing sa stal víťazom druhej etapy cyklistických pretekov Okolo Romandie.

Küng v závere etapy dlhej 136,5 km v Bulle zdolal v súboji mužov z úniku Ukrajinca Andrija Grivka (Astana). S odstupom 20 sekúnd prišiel do cieľa na treťom mieste Talian Sonny Colbrelli z tímu Bahrain-Merida.

Na čele celkového poradia zostal ďalší taliansky cyklista Fabio Felline z tímu Trek-Segafredo, ktorý skončil v druhej etape šiesty (+20 s).

S odstupom ôsmich sekúnd patrí druhá priečka Nemcovi Maximilianovi Schachmannovi zo zoskupenia Quick-Step Floors. Rovnaké manko má aj tretí Španiel Jesus Herrada z Movistaru.

Náročné poveternostné podmienky s dažďom a snehom sprevádzali štvrtkovú etapu, ktorú organizátori skrátili z pôvodných 161 kilometrov na 136,5 kilometra.

Sneženie a nízke teploty spôsobili presun štartu etapy zo švajčiarskeho lyžiarskeho strediska Champéry do nižších polôh mesta Aigle, pričom sa celkový počet kilometrov skrátil o 25.

Usporiadatelia sa tak rozhodli eliminovať riziká, ktorým by mohol pelotón čeliť v krajne nepriaznivých podmienkach. Na štart sa vo štvrtok postavili aj Slováci Juraj Sagan a Martin Velits - Sagan prišiel do cieľa 85., Velits bol 141.

149.Martin VelitsSRQuick-Step Floors+ 28:03 min
Domov»Cyklistika»Podmienky sťažili dážď aj sneh. Druhú etapu na Okolo Romandie vyhral Küng