Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Počasie mení tradičnú štartovú listinu

SITA|Publikované 24. feb 2009 o 10:11

Nevyspytateľné počasie v dejisku 49. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v Liberci mení aj tradičné nasadzovanie pretekárov v štartových listinách.

LIBEREC.

Už v pretekoch mužov na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom nevybiehala na trať tzv. "červená skupina“ elitných bežcov na konci štartového poľa, ako je zvykom v pretekoch najvyššieho rangu, ale v strede. Na konci boli tí najslabší. V kvalifikácii šprintu naopak zvyčajne na začiatku idú tí najlepší. Organizátori pretekov v areáli Vesec však na utorkové šprinty zvolili netradičné poradie. Keďže stále padá drobný dážď so snehom, pôjde na začiatku dvadsať pretekárov, ktorí sú v renkingu podľa FIS-bodov hneď za červenou skupinou, a to v opačnom poradí, než v akom sú v rebríčku.

Po nich vybehnú na trať bodovo najlepší a nakoniec sa dostanú na trať tí s najnižším renkingom. Dvadsiatka pretekárov na začiatku štartového poľa v oboch kategóriách by mala "elite“ rozjazdiť trať. Zo slovenských pretekárov budú mať v 135-člennom štartovom poli mužov Michal Malák číslo 60, Davorín Škvaridlo 66, medzi 97 ženami sa Alene Procházkovej ušlo číslo 37, Katarína Garajová má 56 a Katarína Johansen 71.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.