Počas zápasu nižšej ligy v Anglicku pristál parašutista na ihrisku

(Autor: twitter)
TASR|16. sep 2013 o 12:35

Parašutista si zbalil padák a za aplauzu odkráčal z ihriska.

LONDÝN. Kuriózny moment zažili cez víkend hráči i diváci na zápase nižšej anglickej ligy, keď v priebehu druhého polčasu pristál priamo na hracej ploche parašutista.

Približne tisíc ľudí na tribúnach štadióna i futbalisti tímov Salisbury City a Chester FC iba neveriacky krútili hlavami, nečakaný návštevník sa ale nenechal vyviesť z miery. Pokojne si zbalil padák a za aplauzu odkráčal z ihriska.

"Dnes sa stala najbizarnejšia vec, akú som kedy na futbalovom ihrisku zažil," napísal na Twitteri bývalý obranca Stoke City Danny Higginbotham, ktorý teraz v piatej lige oblieka dres Chesteru.

"V polovici druhého polčasu z ničoho nič pristál na trávniku parašutista. Nemám tušenia, kde mal pôvodne pristáť, ale bol to tvrdý dopad."

Prerušenie športového podujatia parašutistom už história zaznamenala, naznámejším prípadom je boxerský duel o titul v ťažkej váhe medzi Riddickom Boweom a Evanderom Holyfieldom v roku 1993. Vtedy ale jeho "pád z neba" nevyvolal v Las Vegas toľko nadšenia a stal sa terčom fyzického útoku fanúšikov i ochranky.

V roku 2008 zasa prišiel parašutista o život pri páde na štadión v Orleans pred medzištátnym futbalovým zápasom hráčov do 18 rokov medzi Francúzskom a Ukrajinou.

Súvisiace články