Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Messiho dom je ako pevnosť, nemôžu nad ním lietať lietadlá

Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|Publikované 14. jún 2018 o 11:35

Titul z majstrovstiev sveta je jediná veľká trofej, ktorá mu ešte chýba. Lionel Messi má v Rusku zrejme poslednú šancu.

BARCELONA. Vyzerá ako presvetlené laboratórium zo skla a betónu, v ktorom tréneri menia futbalistov na dokonale presné stroje. Okolo hlavného ihriska je štvormetrový betónový plot, na ňom sú ešte pridané stĺpiky s pletivom a hustou zeleňou.

Do výšky ôsmich metrov nie je jediná škára, cez ktorú by sa dal prestrčiť fotoaparát. Vnútri operuje prísna ochranka.

Stojím pred tréningovým centrom futbalového klubu FC Barcelona, ktoré nesie meno po zakladateľovi klubu Joanovi Gamperovi. Nachádza sa v štvrti Joan Despi asi pätnásť kilometrov od štadióna Camp Nou.

Pred hlavnou bránou je šialený hluk a stovky ľudí. Mnohí z nich práve preskočili bariéry, lepšie povedané, špagát natiahnutý medzi kolmi, a kľučkujú okolo áut. Akoby stratili pud sebazáchovy. Od divokého davu dostávam údery z každej strany.

Po stopách Lionela Messiho: fotogaléria

26.4.2020

Šialenstvo vyvolali futbalové hviezdy FC Barcelona, ktoré práve skončili tréning a vychádzajú z tréningového centra.

Vlastnia tie najdrahšie autá, ale na klubových akciách dodržiavajú pravidlo. Všetci sa vozia na automobiloch jednej nemeckej značky, ktorá je klubovým sponzorom. Povolené sú iba odlišné farby.

Také sú barcelonské stanovy. Keď ich pred niekoľkými rokmi porušil Zlatan Ibrahimovič a prišiel na ferrari, bol z toho škandál.

Dvadsať chlapov roztrhalo dav

Futbalistov po tréningu obkľúčili fanúšikovia. Stopér Gerard Pique vybieha na čiernom audi. Zakýva fanúšikom, stiahne opatrne okno zhruba do polovice a rozdá autogramy.

Zrazu rev výrazne zosilnie. Pique už nie je taký vzácny. Niektorí fanúšikovia sú v takom tranze, že prechádzajú po kapote jeho auta. Ďalší mu poškodí bočné zrkadlo. Vyšplhám sa na plot a všetko mi je jasné.

Ihneď za ním ide Lionel Messi v aute modrej farby. Jeden z najlepších futbalistov v dejinách radšej okno nestiahne. Musí zastaviť a nemôže sa pohnúť. O pár sekúnd sa pri jeho aute objavilo asi dvadsať veľkých chlapov v čiernych tričkách a nekompromisne roztrhávali dav.

Messi je obeťou vlastnej geniality a popularity. Trebárs je nemožné, aby išiel sám nakupovať medzi obyčajných ľudí. Ak niečo potrebuje, do jeho ulice vojde malý kamión a najväčšie eso Barcelony si vyberie, čo potrebuje.

Najslobodnejšie sa cíti na ihrisku, kde si potrpí na trávnik s veľkosťou devätnásť milimetrov. Je to jediné miesto, kde ho strážia nanajvýš súperovi hráči.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články