ŠTRASBURG. Fín Jari-Matti Latvala je lídrom aj po druhom súťažnom dni Rely Francúzska, jedenásteho podujatia 13-dielneho seriálu majstrovstiev sveta tohto motoristického odvetvia.
Pred nedeľňajším vyvrcholením so štyrmi rýchlostnými skúškami vedie o 28 sekúnd pred Nórom Andreasom Mikkelsenom, tretí je Brit Kris Meeke (+53,7 s).
Slovenský reprezentant Martin Koči je po sobote v celkovej klasifikácii na 48. mieste, v redukovanom poradí JWRC mu patrí siedma pozícia. Až po desiatu etapu sa držal na treťom stupienku, ale potom začal za súpermi výraznejšie zaostávať vinou problémov s brzdami.
"Som veľmi sklamaný, že pre takúto záležitosť sme museli ukončiť boj o víťazstvo. Mrzí ma to o to viac, že som na týchto pretekoch spokojný s nastavením nášho auta. V nedeľu urobíme maximum, hoci vieme, že dnešné manko už nezmažeme," uviedol po sobotňajšom programe Martin Koči.
Francúzsky obhajca prvenstva v MS rely Sébastien Ogier zaostáva za vedúcim fínskym rivalom a zároveň tímovým kolegom z Volkswagenu o takmer 9 minút, toto manko pre problémy s motorom nazbieral už v piatok.
Rely Francúzska - poradie po 2. etape:
1. Jari-Matti Latvala (Fín./VW Polo) 2:06:40,4 h, 2. Andreas Mikkelsen (Nór./VW Polo) +0:28,0 min, 3. Kris Meeke (V.Brit./Citroën DS3) +0:53,7, ... 47. Martin Koči (SR) +31:54,9 min
















