Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pľuščenko bol po svetovom rekorde nespokojný

SITA|Publikované 26. dec 2009 o 18:24

Fenomenálny ruský krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko je najväčším favoritom na zisk zlata na budúcoročných zimných olympijských hrách vo Vancouveri, čo potvrdil svojím výkonom aj na domácom šampionáte v Petrohrade.

PETROHRAD.

Vo svojom rodnom meste vybojoval zásluhou nového historického svetového maxima - 271,59 bodu svoj ôsmy ruský titul. Doterajší rekord (264,61) držal Japonec Daisuke Takahaši z majstrovstiev štyroch kontinentov 2008.

Pľuščenko výrazne bodoval v oboch svojich jazdách, za voľnú na hudbu Tango Amore od svojho exkluzívneho skladateľa Edwina Mártona dostal 171,50 bodu, čím sa na 4 body priblížil k rekordu Takahašiho.

Najbližšie by sa mal predstaviť v druhej polovici januára na európskom šampionáte v estónskom Talinne a potom ho čaká olympijská obhajoba.

"Na stupnici od jednej do piatich by som svoj výkon označil maximálne trojkou," naznačil svoje vysoké ambície Pľuščenko a pokračoval: "Pred ruským šampionátom som iba týždeň trénoval, teraz ma čaká oddych a príprava na majstrovstvá Európy, ktoré mi majú pomôcť dostať sa do formy pred zimnými olympijskými hrami."

Pľuščenkovi v Petrohrade vyšiel najmä úvodný krátky program, za ktorý dostal osobné bodové maximum 100,09 a prekonal svoj doterajší svetový rekord zo ZOH 2006 v Turíne (90,66).

Aj napriek skvelému výkonu ešte nebol spokojný: "Nanešťastie, to nebola ideálna jazda. Síce urobil som svoju prácu, ale nič viac. Mohol by som poďakovať rozhodcom za bonus, toto ešte nebola jazda na olympijskej úrovni. Teraz však viem, ktorým smerom sa mám ďalej uberať," dodal Pľuščenko. Striebro v mužskej súťaži na majstrovstvách Ruska si vybojoval Sergej Voronov, bronz Arťom Borodulin.

Medzi ženami zdolala Xenia Makarovová Aľonu Leonovovú. V tancoch sa presadili podľa očakávania Oxana Domninová s Maximom Šabalinom.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.