Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Plavkyne odviezli na atletický štadión, takmer zmeškali semifinále

Britka Fran Halsallová bola jednou z plavkýň, ktoré takmer nestihli semifinále pre chaos v doprave. (Autor: twitter)
TASR|Publikované 13. aug 2016 o 10:46

Autobus s plavkyňami sa z olympijskej dediny pohol opačným smerom, ani protesty u vodiča však nepriniesli želanú zmenu smeru.

RIO DE JANEIRO. Britka Fran Halsallová, Dánka Jeanette Ottesenová a Bieloruska Alexandra Gerasimenjová na OH v Riu de Janeiro takmer nestihli plavecké semifinále na 50 m v.sp. po tom, ako ich autobus omylom odviezol na atletický štadión. O chaose v olympijskej doprave informovala agentúra AP.

"Autobus nás odviezol na atletický štadión, ktorý je vzdialený štyridsať minút od plaveckého bazéna. Skončilo sa to tak, že som mala peknú prehliadku, 40-minútový návrat do dediny a následne odchod na rozcvičenie. Moje emócie a adrenalín boli na maxime," povedala Halsallová britskej televízii BBC.

Autobus s plavkyňami sa z olympijskej dediny pohol opačným smerom, ani protesty u vodiča však nepriniesli želanú zmenu smeru.

Organizátori plaveckých súťaží tak museli v dôsledku tejto nečakanej komplikácie piatkový program mierne upraviť a dve odovzdávania medailí presunuli pred spomínané semifinále, aby dali dotknutým plavkyniam dostatočný čas na prípravu. Halsallová s Gerasimenjovou nakoniec postúpili do finále, Ottesenová ako jediná zostala pred jeho bránami.

"Všetko bude okej, ak zajtra nastúpim na autobus, ktorý pôjde správnym smerom," vtipkovala po semifinále britská plavkyňa.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.