Leonie Becková a Barbara Pozzobonová v cieli pretekov na 10 km na ME v plaveckých športoch 2024. (Autor: X/European Aquatics)
TASR|12. jún 2024 o 12:00 (aktualizované 12. jún 2024 o 15:05)

Slovenská reprezentantka Krasnohorská obsadila 26. priečku.

BELEHRAD. Nemecká plavkyňa Leonie Becková získala zlato na ME v Belehrade v disciplíne diaľkové plávanie. Na trati dlhej 10 km dosiahla čas 2:00:54,8 h.

Druhá do cieľa doplávala Talianka Barbara Pozzobonová, ktorá na víťazku stratila 0,1 sekundy. Najlepšiu trojicu uzavrela jej krajanka Giulia Gabbrielleschiová (+ 3,7 s).

Slovenská reprezentantka Hana Krasnohorská obsadila 26. priečku s mankom 24:23,5 minúty na víťazku.

Medzi mužmi v tejto disciplíne triumfoval Talian Gregorio Paltrinieri, ktorý dosiahol čas 1:49:19,6 h.

Strieborný skončil Francúz Marc-Antoine Olivier (+ 21,4 s). Bronz si vybojoval David Betlehem z Maďarska, ktorý stratil na víťaza 21,6.

Slovenský plavec Richard Urban sa umiestnil na 29. mieste (+ 23:19,5 min).