Tamara Potocká (uprostred vľavo) počas ME 2024
Tamara Potocká (uprostred vľavo) počas ME 2024 (Autor: TASR/AP)
TASR|21. jún 2024 o 21:41

Do finále postúpila druhým najlepším časom.

BELEHRAD. Slovenská plavkyňa Tamara Potocká postúpila na ME v Belehrade do finále na 200 m pol.pr.

V piatkovom semifinále dosiahla druhý najrýchlejší čas 2:12,42 a prekonala svoj vlastný národný rekord, ktorý mal hodnotu 2:13,53. Za Izraelčankou Anastasiou Gorbenkovou zaostala o 81 stotín.

Potocká má v srbskej metropole výbornú formu. V motýľkarskom šprinte skončila vo finále štvrtá, pričom od bronzu ju delili iba tri stotiny.

Teresa Ivanová s Lilian Slušnou nepostúpili do finále na 50 m v.sp. Ivanová obsadila v semifinále 10. miesto časom 25,24, Slušnú klasifikovali na 14. priečke.(25,58).

Slovenská miešaná plavecká štafeta na 4x100 m v.sp. v zložení Matej Duša, Tibor Tišťan, Lillian Slušná a Teresa Ivanová obsadila vo finále na ME v Belehrade siedme miesto časom 3:32,54. Za víťazným maďarským kvartetom v zostave Hubert Kos, Szebasztian Szabó, Panna Ugraiová, Nikolett Pagarová zaostala o 6,85 s.

Česká plavkyňa Kristýna Horská zvíťazila na 200 m prsia. V piatkovom finále dosiahla čas 2:23,60 min. Striebro putuje do Dánska zásluhou Clary Rybakovej-Andersenovej. Bronz si vybojovala Lisa Mamiéová zo Švajčiarska.

David Popovici z Rumunska pridal druhú zlatú medailu na šampionáte v disciplíne na 200 m voľný spôsob. V stredu triumfoval na 100 m voľný spôsob. Na druhom mieste sa umiestnil Danas Rapšys z Litvy a bronz vybojoval Antonio Djakovic zo Švajčiarska.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Skvelá Potocká bude na ME opäť plávať o medaily, vylepšila vlastný slovenský rekord