Duša prekonal vlastný národný rekord. Do finále však nepostúpil

Matej Duša.
Matej Duša. (Zdroj: Instagram/Matej Duša, Autor: Instagram/Matej Duša)
TASR|18. dec 2021 o 08:46 (aktualizované 18. dec 2021 o 18:16)

Pre Slovensko to bolo už druhé semifinále na šampionáte.

ABÚ ZABÍ. Slovenský reprezentant Matej Duša sa v sobotu predstavil v semifinále 50 m kraul na majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v Abú Zabí.

Dvadsaťjedenročný plavec obsadili 11. miesto a hoci do finále nepostúpil, prekonal vlastný slovenský rekord, ktorý dopoludnia vyrovnal. Predošlé osobné maximum (21,44) zlepšil o šesť stotín na 21,38 sekundy.

Na postup do finálovej osmičky bolo potrebné zaplávať 21,22 s. V semifinále bol najrýchlejší Američan Ryan Held (20,81).

Vyjadrenie Mateja Dušu po semifinále

"Pred semifinále som sa cítil veľmi dobre, bol som oddýchnutý a pripravený, nemal som dôvod byť nejaký nervózny. Koniec-koncov, sú to moje prvé MS a musím povedať, že som si to užil.

Výsledok, ktorý som dosiahol, je podľa mňa veľmi dobrý, i keď tam boli ešte malé chyby, ale som rád, že som ten čas dokázal trochu stiahnuť. Celkovo som teda spokojný, nemohol som čakať nič lepšie."

Duša spolu s ďalšími troma plavcami obsadil v dopoludňajších rozplavbách deviate miesto a vďaka tomu postúpil medzi elitnú svetovú šestnástku.

Pre Slovensko je to bolo už druhé semifinále na šampionáte, prvé dokázala vybojovať Andrea Podmaníková na 50 m prsia. Skončila v ňom na 10. mieste.

V sobotu boli v akcii aj ďalší Slováci. Na 100 m polohové preteky finišoval Adam Halas na 25. mieste, za vlastným slovenským rekordom (54,00 s) zaostal o 7 desatín sekundy. Lillian Slušná skončila na 50 m motýlik na 31. pozícii (27,49).

Dve rozplavby absolvovala Tamara Potocká, na 100 m polohové preteky ju klasifikovali na 26. mieste (1:01,65 min), resp. na 200 m znak na 21. mieste (2:16,59). Tomáš Klobučník skončil na 200 m prsia na 20. mieste (2:08,40).

Štafeta na 4x50 m polohové preteky v zložení Halas, Klobučník, Zora Ripková a Slušná časom 1:43,70 skončila na 14. mieste.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Duša prekonal vlastný národný rekord. Do finále však nepostúpil