Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Platini sa mi vyhrážal väzením, tvrdí šéf FIFA Blatter

Prezident FIFA Sepp Blatter tvrdí, že mu šéf UEFA Michel Platini (na snímke) hrozil väzením. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 15. aug 2015 o 12:28

Malo sa tak stať prostredníctvom Blatterovho 80-ročného brata Petra tesne pred májovými voľbami prezidenta FIFA.

AMSTERDAM. Dosluhujúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter tvrdí, že mu šéf UEFA Michel Platini hrozil väzením, ak si nestiahne kandidatúru na post prezidenta.

Malo sa tak stať prostredníctvom Blatterovho 80-ročného brata Petra tesne pred májovými voľbami prezidenta FIFA, informoval portál goal.com.

"Na spoločnej večeri počas kongresu FIFA Platini vravel môjmu bratovi, aby mi odkázal, že ak neodstúpim z volebného boja, pôjdem do väzenia," uviedol Blatter v rozhovore pre holandský denník De Volkskrant.

Podľa Platiniho je to výmysel

Švajčiar tvrdí, že sa to stalo dva dni pred voľbami, jeho súrodenec mu o tom ale povedal až po nich. Na májovom kongresu FIFA najprv 79-ročného Blattera po piaty raz zvolili do funkcie, ale o štyri dni neskôr oznámil rezignáciu.

Platini na obvinenie osobne nezareagoval, ale podľa zdroja z jeho okolia mal povedať toto: "Je to len ďalší smiešny pokus FIFA odvrátiť pozornosť od skutočných problémov. Tento príbeh je vymyslený a prezident UEFA na to nebude reagovať. Nemá to zmysel," citovali svetové agentúry Platiniho zázemie.

switzerland_fifa_election756631255774_r6440.jpg

Michel Platini (vľavo) gratuluje Sepovi Blatterovi (vpravo) k víťazstvu v prezidentských voľbách FIFA. FOTO - TASR/AP.

Ako otec a syn

Blatter sa ešte posťažoval, že o 19 rokov mladšieho Platiniho kedysi vnímal ako svojho syna a neraz mu podal pomocnú ruku.

"Áno, boli sme ako otec so synom. Po majstrovstvách sveta v roku 1998 pracoval pre mňa štyri roky a spolu sme pripravovali jeho kandidatúru na šéfa UEFA. Keď sa ním v roku 2007 stal, bolo to s mojou plnou podporou," povedal Blatter.

Momentálne je Platini jedným z najväčších Blatterových kritikov a zároveň aj najvážnejším kandidátom na ním uvoľnenú stoličku šéfa FIFA. Nové voľby prezidenta FIFA sa uskutočnia vo februári budúceho roka a Platini už oznámil svoju kandidatúru.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.