Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Platini nechce byť šéfom FIFA, favoritom je Blatter

Prezident UEFA Michel Platini. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. aug 2014 o 11:15

S lídrom Európskej futbalovej únie (UEFA) Platinim sa počítalo ako s nástupcom doterajšieho prezidenta FIFA Seppa Blattera.

MONACO. Šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini nebude kandidovať na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Platini bol považovaný za najväčšieho súpera doterajšieho prezidenta FIFA Seppa Blattera vo voľbe o hlavu FIFA, ktorá sa uskutoční na budúci rok.

Ako informuje agentúra Reuters, Platini oznámil svoj verdikt 54 delegátom kongresu UEFA v Monacu. "Toto je rozhodnutie, ktoré som urobil. Chcem urobiť to, čo je najlepšie pre UEFA," uviedol Platini.

Vysokopostavený funkcionár UEFA a zároveň člen exekutívy FIFA Michel D'Hooghe kvitoval rozhodnutie svojho šéfa.

"Michel Platini sa rozhodol, že chce pokračovať vo svojej práci v UEFA. Jeho úmysel sa stretol s pochopením všetkých delegátov, ktorí prijali verdikt s uspokojením a potleskom. Ja osobne si myslím, že sa rozhodol správne. Zároveň tak s určitosťou nenastane prípadný konflikt medzi UEFA a FIFA ohľadne kandidatúry na post šéfa svetového futbalu," dodal D´Hooghe.

Sepp Blatter stojí na čele FIFA od roku 1998, budúci rok bude kandidovať po piaty raz. Jeho jediným súperom tak zostáva bývalý generálny sekretár FIFA Jerome Champagne, ktorý oznámil svoj úmysel uchádzať sa o post prezidenta FIFA v januári.

Súvisiace články