Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Vážne zranenie ju zmenilo. Češka vyradila favoritku US Open

(Autor: SITA/AP)
Miloslav Šebela|4. sep 2017 o 15:22

Česká tenistka Petra Kvitová vyradila na US Open favoritku na titul Garbine Muguruzovú. Na takéto zápasy som čakala večnosť, tvrdí.

NEW YORK, BRATISLAVA. „Môj pohľad na život sa zmenil. Urobím všetko pre to, aby som využila druhú šancu,“ vravela Petra Kvitová v marci. Vtedy už česká tenistka vedela, že jej ľavá ruka, v ktorej drží raketu, bude v poriadku a môže sa pokúsiť o návrat na kurty.

V decembri to však tak ružovo nevyzeralo. Dvojnásobnú wimbledonskú víťazku krátko pred vianočnými sviatkami prepadol lupič. Predstavil sa ako revízny technik kotla a svojej obeti chcel vybieliť byt.

Kvitovú obral o niekoľko tisíc českých korún, no oveľa vážnejšie bolo poranenie, ktoré jej spôsobil na ľavej ruke.

„Horší by bol už len zásah motorovou pílou,“ opisoval zranenia chirurg Radek Kaberle, ktorý Kvitovú operoval.

Operácia trvala štyri hodiny

Zlodej ju nožom porezal tak, že jej zasiahol šľachu na každom z prstov. Na niektorých aj viaceré. Najhoršie bol na tom ukazovák, ktorý sa takmer oddelil od zvyšku ruky. Operácia, pri ktorej Kvitovej museli chirurgovia pospájať poranené šľachy, trvala štyri hodiny.

„Verím, že to dobre dopadne. Nebojte sa o mňa,“ odkázala vtedy tenistka. Či sa ešte vráti k vrcholovému tenisu, však vtedy sama nemohla vedieť.

Po deviatich mesiacoch od útoku je jasné, že Kvitová nestratila nič zo svojich schopností. Na US Open vyradila po skvelom výkone svetovú trojku Garbine Muguruzovú 7:6 (3), 6:3.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články