Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Opustil tím a pripravil Sagana o zelený dres. Tento rok ho chce zdolať znovu

Sam Bennett vyhral záverečnú etapu. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 15. jan 2021 o 15:15

Bennett: Neviem, či sa to dá zopakovať, ale pokúsim sa.

BRATISLAVA. Írsky cyklista Sam Bennett v roku 2020 pripravil Petra Sagana o zelený dres na Tour de France a stať sa to môže aj v roku 2021.

Najslávnejšie etapové preteky figurujú v predbežnom pláne pretekára tímu Deceuninck - Quick Step aj v nadchádzajúcej sezóne.

Okrem toho sa však chce výraznejšie presadiť aj na niektorej z cyklistických klasík. A keďže je znamenitý šprintér, najviac by mu mal vyhovovať úvodný a zároveň najdlhší monument sezóny Miláno - San Remo (20. 3.).

Opustil tím a zdolal Sagana

Bennett sa vlani po šiestich rokoch v drese Bora-Hansgrohe presunul k belgickej konkurencii do tímu Deceuninck - Quick Step.

A odchod od Petra Sagana mu prospel.

Pripísal si sedem víťazstiev vrátane dvoch triumfov v etapách na Tour de France, jedného na Vuelte a jedného na Tour Down Under. A vyšperkoval to už spomenutým triumfom v bodovacej súťaži vo Francúzsku.

"Rád by som sa tešil z víťazstva na niektorom z prestížnych jednorazových podujatí WorldTour. Mohlo by to byť napríklad na Miláno - San Remo," komentoval Sam Bennett počas mediálneho dňa tíme Deceuninck - Quick Step.

"Čo sa týka zeleného dresu, nie som si istý, či sa mi to ešte raz môže podariť. Pokúsim sa však o to. Určite sa chcem vrátiť na Tour de France a pridať tam nejaké etapové víťazstvo," cituje ho web cyclingnews.com.

Víta späť Cavendisha

Tridsaťročný cyklista rovnako vyjadril radosť z návratu skúseného Brita Marka Cavendisha do modro-bielych farieb po šiestich rokoch.

Verí, že spolupráca s rekordérom v počte víťazných etáp na Tour de France mu prinesie viaceré pozitíva.

"Je to človek, ktorý ma môže naučiť, ako sa vyrovnať s tlakom a očakávaniami. V kariére to zažil toľkokrát, že skúseností má naozaj na rozdávanie.

Jeho latka bola väčšinou nastavená buď vysoko alebo ešte vyššie. Mark mi veľmi môže pomôcť po mentálnej stránke," doplnil Bennett.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články