Peter Sagan

TotalEnergies

+ 19:53 min

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan dnes absolvoval druhú etapu na francúzskom podujatí Tour des Alpes Maritimes.

Tá mala hornatý charakter, pripravené boli štyri kategorizované stúpania, a tak bolo jasné, že Slovák nebude bojovať o popredné priečky.

Pri druhom štarte za tím TotalEnergies obsadil trojnásobný majster sveta 99. miesto s mankom takmer 20 minút. V celkovom poradí je na 103. pozícii.

Prokontinentálny francúzsky tím pracoval najmä pre skúseného 33-ročného Alexisa Vuillermoza. Ten sa dlho držal v kontakte s najlepšími a skončil ôsmy.

Rovnako ako v piatok sa z triumfu tešil tím Lotto Soudal. Po Calebowi Evanovi, ktorý uspel v hromadnom dojazde, sa tešil z víťazstva Tim Wellens.

V záverečnom súboji si belgický klasikár poradil s Kolumbijčanom Nairom Quintanom a je novým lídrom celkovej klasifikácie. Obaja majú pred poslednou etapou, ktorá bude takisto kopcovitá, rovnaký čas.

Domov»Cyklistika»Sagan stratil v kopcoch takmer dvadsať minút, lídrom je Wellens