Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Pekarík je z novej zmluvy nadšený. Veľmi si vážim postoj klubu, vraví

Peter Pekarík. (Autor: TASR/DPA)
TASR|6. júl 2020 o 12:35

Slovenský futbalista sa už vyliečil zo zranenia.

BERLÍN. Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík je už po zranení opäť stopercentne fit. Na dovolenke si plní individuálny tréningový program z klubu a pripravuje sa na nasledujúcu sezónu, v ktorej si bude po predĺžení kontraktu naďalej obliekať dres Herthy Berlín.

Tridsaťtriročný pravý obranca nedávno podpísal nový kontrakt do 30. júna 2021:

"Pre mňa osobne znamená predĺženie zmluvy s Herthou veľmi veľa. Bude to už moja deviata sezóna v klube a celkovo dvanásta v nemeckej Bundeslige. Veľmi si vážim postoj a veľký záujem Herthy, aby som v nej pokračoval aj v nasledujúcej sezóne.

Pri podpisovaní novej zmluvy sa športový riaditeľ vyjadril, že pokiaľ budem fit a budem naďalej prínosom pre mužstvo, tak si vie predstaviť opäť ďalšie predĺženie aj po vypršaní tohto kontraktu. Teším sa, že moja modro-biela cesta sa nekončí."

Takéto zranenia sú bežné

Po reštarte najvyššej nemeckej súťaže odohral až do zranenia v súboji predposledného kola s Leverkusenom plnú minutáž.

"Išlo našťastie len o veľmi malé svalové natiahnutie. Chcel som nastúpiť aj na posledný duel ligy, ktorý sme odohrali v Mönchengladbachu (1:2), ale nakoniec som dal na odporúčania klubového doktora, ktorý si prial, aby sme nešli do väčšieho rizika.

V posledných troch stretnutiach ligy nám totiž pre zranenia chýbalo až desať hráčov.

Aj kondičný tréner sa vyjadril, že vzhľadom na takú dlhú pauzu zapríčinenou koronavírusom, nahustený program bundesligových zápasov a neustále cestovanie, sú takéto zranenia úplne bežné," povedal Pekarík pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Skončili lepšie ako najväčší rivali

Berlínčania obsadili v tabuľke desiate miesto. "Vzhľadom na to, akú dlhú a turbulentnú sezónu sme zažili, povedalo vedenie i s trénerom, že s konečným postavením Herthy v tabuľke vládne spokojnosť.

Pred reštartom súťaže sa naše mužstvo bilo o bundesligovú príslušnosť. Po obnovení ligy sa nám podarilo uhrať pokojný stred tabuľky a splniť aj bodový cieľ mužstva, ktorý bol minimálne 40 bodov.

Našich fanúšikov veľmi potešil aj fakt, že sme sa v konečnej tabuľke umiestnili lepšie ako najväčší rivali Union Berlín a Schalke 04," povedal Pekarík, ktorého v ročníku viedli až štyria tréneri - Ante Čovič, Jürgen Klinsmann, Alexander Nouri a Bruno Labbadia:

"Aj z toho pohľadu to bola naozaj veľmi špecifická sezóna, akú som v mojej doterajšej kariére ešte nezažil. Samozrejme, že takéto zmeny by zanechali stopy na každom mužstve. Bolo to ťažké obdobie Herthy, a aj preto si veľmi vážime, že sme sezónu nakoniec dotiahli k spokojnosti vedenia klubu a aj našich fanúšikov."

Súvisiace články