Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Guardiola napriek trestu nechce odísť zo City. Ak ma nevyhodia, ostanem, tvrdí

Tréner Manchesteru City Pep Guardiola. (Autor: Rui Vieira TASR/AP)
TASR|20. feb 2020 o 10:21

City má prísť o účasť v európskych súťažiach.

MANCHESTER. Tréner Pep Guardiola plne dôveruje vedeniu Manchestru City v snahe zvrátiť vylúčenie klubu na dva roky z európskych súťaží.

Európska futbalová únia (UEFA) potrestala úradujúceho anglického šampióna za porušenie pravidiel finančnej fair play.

Španielsky tréner po stredajšom ligovom víťazstve nad West Hamom United 2:0 zdôraznil, že štruktúry klubu neplánuje opustiť v žiadnom prípade.

Podľa informácií agentúry AP plánujú zástupcovia "Citizens" podať proti rozhodnutiu odvolanie na Športový arbitrážny súd (CAS).

Rozsudok nie je spravodlivý, tvrdí klub

Na rozsudky sa zvyčajne čaká približne rok, no vzhľadom na termín štartu európskych súťaží verí riaditeľ klubu Ferran Soriano v doriešenie do konca tejto sezóny.

"Zatiaľ nie je nič hotové. Veríme, že rozsudok je voči nám nespravodlivý, a preto sa odvoláme. Teraz nám nezostáva nič iné, len čakať," uviedol Guardiola.

Jeho budúcnosť v Manchestri spolu s niekoľkými ďalšími hráčmi bola po verdikte predmetom rôznych špekulácii. Guardiola však podľa vlastných vyjadrení zostáva verný "Citizens":

"Ak ma nevyhodia, zostávam tu na sto percent. O to väčšiu motiváciu cítim a spravím všetko, čo je v mojich silách, aby klub pod mojím vedením hral na najvyššej úrovni."

Mali umelo zvyšovať hodnoty zmlúv

UEFA na dva roky vylúčila City z európskych súťaží a potrestala ho aj pokutou 30 miliónov eur.

Klub sa podľa nej previnil tým, že v minulosti umelo zvýšil hodnotu sponzorských zmlúv.

Predstavitelia City údajne podvádzali niekoľko rokov, keď skrývali, že premrštené sponzorské kontrakty pochádzajú priamo od majiteľov klubu v Abú Zabí.

Vedenie šampióna Premier League v reakcii na trest uviedlo, že celý proces zo strany UEFA považuje za nepriateľský a zaujatý. Obvinenia z finančných nezrovnalostí označilo za nepravdivé.

Súvisiace články