Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Guardiola nesúhlasí s kritikou. V Šanghaji sme strávili neuveriteľné chvíle, vraví

Pep Guardiola. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. júl 2019 o 16:59

Čínska agentúra kritizovala hráčov City.

HONG KONG. Tréner futbalistov anglického klubu Manchester City Josep Guardiola odmietol obvinenia z toho, že City sa v priebehu minulotýždňovej návštevy Číny správalo arogantne a neúctivo.

Čínska spravodajská agentúra Xinhua ostro skritizovala správanie hráčov anglického šampióna počas zápasov Premier League Asia Trophy v Nan-ťingu a Šanghaji.

Agentúra v článku s názvom "Láska čínskych fanúšikov k ManCity na domácej pôde nebola opätovaná" obvinila manchesterský klub, že pricestoval do Číny za účelom zisku a nie preto, aby si podmanil srdcia a duše tamojších futbalových priaznivcov.

Možno bol novinár naštvaný

V príspevku sa ďalej píše, že arogantný prístup našťastie od Manchestru City neprevzali ďalšie kluby, ktoré sa zúčastnili na spomenutej akcii. Tie si vďaka príkladnému vystupovaniu získali rešpekt, sympatie aj nových fanúšikov v najľudnatejšej krajine sveta.

Kouč Guardiola však tieto informácie označil za nepravdivé. "Na to, aby niekto také niečo napísal, musí vedieť, čo všetko sa dialo okolo nášho mužstva. V Šanghaji sme strávili neuveriteľné chvíle.

Snažili sme sa urobiť všetko, k čomu sme sa zaviazali, keď sme súhlasili s cestou do Číny. Možno nejaký novinár bol z nás trochu naštvaný, aj keď neviem, z akého dôvodu. Myslím si, že je to ďaleko od reality," poznamenal 48-ročný Španiel.

Všetkým sa v Číne páčilo

Manchester City nastúpil v doterajšom priebehu ázijského turné na dva zápasy, predstaví sa ešte v Hong Kongu a v japonskom Tokiu. Ani krídelníkovi tohto tímu Raheemovi Sterlingovi sa nepáčili vyhlásenia na adresu ManCity.

"Zakaždým, keď sme sa z tréningu vrátili do hotela, vyhoveli sme všetkým fanúšikom, rozdali sme autogramy a rozlúčili sme sa. Mal som pocit, že medzi nami a čínskymi fanúšikmi bol dobrý vzťah.

Opýtajte sa aj ostatných chlapcov v tíme. Všetkým sa v Číne veľmi páčilo," skonštatoval anglický reprezentačný krídelník.

Súvisiace články