Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pelé: Protesty a meškanie stavieb ohrozujú šampionát

Pelé. (Autor: FOTO - TASR/AP)
TASR|Publikované 20. máj 2014 o 11:12

"Viem, že až 25 percent ľudí zo zahraničia už zrušilo svoje cesty do krajiny," hovorí slávny futbalista o problémoch, ktoré má Brazília s prípravou majstrovstiev sveta.

MEXIKO. Protesty v Brazílii a meškanie budovania štadiónov ohrozujú nadchádzajúcej majstrovstvá sveta, ktoré v krajine samby a kávy odštartujú o necelý mesiac, i príchod turistov do krajiny, vyhlásil legendárny futbalista Pelé.

Už vlani počas Pohára konfederácií vyšli do brazílskych ulíc stotisíce demonštrantov, ktorí nesúhlasia s vysokými nákladmi na organizáciu majstrovstiev sveta, celkovou ekonomickou situáciou krajiny, daňami, korupciou, infláciou a zlými verejnými službami. Vlna protestov pokračuje aj v týchto dňoch a minulý týždeň musela polícia použiť proti demonštrantom aj slzný plyn a vodné delá.

"Môžu ohroziť šampionát. Áno, pretože viem, že až 25 percent ľudí zo zahraničia už zrušilo svoje cesty do krajiny," uviedol na tlačovke v Mexiku trojnásobný majster sveta a špeciálny poradca organizačného výboru Pelé.

Organizátori sa obávajú, že protesty budú pokračovať aj počas turnaja, ktorý sa uskutoční od 12. júna do 13. júla. "To je problém, na ktorý som upozornil už pred šiestimi rokmi. Mesiac pred štartom MS nie sú ešte dokončené štadióny a organizátori majú veľa problémov," Pelého citovala agentúra Reuters.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.