Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Pekarík chce bundesligový titul aj s Herthou Berlín

(Autor: SITA)
SITA|30. júl 2013 o 16:20

Jasné, že to asi nebude v nasledujúcej sezóne, ale možno titul dosiahneme v najbližších rokoch, povedal.

BERLÍN. Slovenský futbalový obranca Peter Pekarík vyhlásil pre bulvárny denník B.Z., že by chcel ešte aspoň raz získať ligový titul v Nemecku. Ten už získal v sezóne 2008/2009 ako hráč VfL Wolfsburg.

Potom odišiel na sezónne hosťovanie do tureckého Kayserisporu, odkiaľ sa vrátil do Nemecka a od začiatku minulého ročníka si oblieka dres Herthy Berlín.

Dvadsaťšesťročný pravý obranca postúpil s klubom do najvyššej nemeckej súťaže a v nej má smelé ambície.

"Titul s Wolfsburgom je proste neopísateľný zážitok. Na začiatku je zdanlivo nekonečná sezóna, ale kdesi vzadu v hmle vidíte majstrovskú trofej, je to skutočne niečo výnimočné, keď ju potom získate," povedal žilinský rodák.

"Dúfam, že sa mi to ešte aspoň raz podarí, najlepšie s Herthou. Jasné, že to asi nebude v nasledujúcej sezóne, ale možno to dosiahneme v najbližších rokoch."

Hertha začne púť bundesligovou sezónou domácim zápasom proti Frankfurtu 10. augusta, 26. októbra si zmeria sily s Bayernom.

"Najviac sa teším na toto stretnutie, zvlášť na súboje s Franckom Ribérym. Najradšej mám duely proti najlepším a Bayern s Ribérym k nim rozhodne patria," doplnil Pekarík.

Koncom minulého roka pre zranenie ramena a pokles formy prišiel o stabilné miesto v slovenskej reprezentácii.

Na videu z januára sa podľa vlastných slov teší, že je v klube, ako aj z toho, že sa na príjemnom stretnutí porozprával s fanúšikmi.

Súvisiace články