Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Práca im už chýbala. Sestry Fialkové majú dobré správy

Paulína Fialková (v popredí) so sestrou Ivonou a ich tímom. (Autor: INSTAGRAM P.F.)
TASR|Publikované 3. dec 2020 o 15:43

Štartovať by mali už v Hochfilzene.

KONTIOLAHTI. Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sa môžu zapojiť do súťaží Svetového pohára. Po poslednom kole testovania na koronavírus mali všetci v ich tíme negatívne výsledky.

V tíme sestier Fialkových sa objavil jeden pozitívny test pred štartom novej sezóny, ktorá minulý týždeň odštartovala vo fínskom Kontiolahti.

Keďže vo Švédsku, kde trénovali, platia prísne karanténne opatrenia, nemohli sa zúčastniť ani na podujatiach 2. kola, ktoré odštartovalo vo štvrtok šprintmi mužov a žien v rovnakom stredisku.

Práca im už chýbala

Teraz sa však už opäť môžu naplno venovať športovej činnosti.

"Konečne, všetci sme negatívni! Už nám chýbala naša práca. Takže dúfame v pár dobrých tréningových dní v Obertilliachu predtým, ako sa presunieme na SP do Hochfilzenu," napísala Paulína Fialková na facebooku.

"Som šťastná, že vám môžem konečne povedať dobré správy. Celý náš tím je negatívny a tešíme sa na pričlenenie do kolotoča Svetových pohárov.

Keďže pravidlom pre vstup na IBU podujatie sú dva negatívne testy za sebou, nebolo možné stihnúť preteky vo Fínsku, ktoré sa začali už dnes. Vidíme sa v Hochfilzene," uviedla Ivona Fialková.

Líderky nahradili debutantky

Sestry Fialkové boli vo Švédsku v karanténe s celým tímom - trénermi Annou Murínovou, Jakubom Leščinským, fyzioterapeutom Jakubom Hudákom a servismanmi Mihom Plahutnikom a Štefanom Lichoňom.

Prišli tak o úvodné vytrvalostné preteky, dva šprinty a stíhacie preteky.

Počas 2. kola je na programe aj štafeta. Líderky slovenského tímu debutantky nahradia vo Svetovom pohári Aneta Smerčiaková a Júlia Machyniaková.

Tie sa pridali k dvojici Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová.

Tretie kolo Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene odštartuje 11. decembra a na programe sú rýchlostné preteky, následná "stíhačka" a štafeta.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.