O Rybára malo záujem viac tímov z NHL. Dúfa, že Detroit je dobrou voľbou

Slovenský brankár Patrik Rybár a Christián Jaroš. (Autor: TASR)
SITA|22. máj 2018 o 16:14

Bude to skúsenosť po stránke hokejovej, ale aj životnej, priznáva mladík.

DETROIT. Slovenský hokejový brankár Patrik Rybár podpísal zmluvu s klubom zámorskej NHL Detroit Red Wings. Obe strany sa dohodli na ročnom nováčikovskom kontrakte. Informuje o tom oficiálny web slávneho klubu.

Rybár chytal naposledy v Česku v Hradci Králové, na MS 2018 nastúpil v trochu dueloch slovenskej reprezentácie.

Patrik Rybár a jeho momentky z MS v hokeji 2018: fotogaléria

29.4.2019

"Koncom novembra sa začalo hovoriť o tom, že z Ameriky si ma prídu pozrieť skauti z rôznych tímov. Prvýkrát som teda o záujme z NHL počul ešte v minulom kalendárnom roku. Teším sa na novú skúsenosť," uviedol Rybár pre hokejportal.net.

"Som veľmi rád, že táto šanca prišla. Ale až tak tieto veci neprežívam. Bolo tam viac tímov. Riešil som tie možnosti s rodinou, agentom, až sme nakoniec vybrali Detroit. A dúfam, že je to dobrá voľba,“ pokračoval.

"Sledovali ma aj na majstrovstvách sveta v Dánsku. Som rád, že som si neurobil hanbu. Ešte pred štartom MS som sedel s generálnym manažérom Kenom Hollandom a skautom Jirkom Fisherom. Hovorili mi len to, aby som sa snažil a pracoval na sebe najlepšie ako viem."

Rybár nerozmýšľa nad cieľmi, ktoré by chcel v zámorí dosiahnuť. "Beriem to ako novú skúsenosť, na ktorú sa veľmi teším. Bude to určite skúsenosť po stránke hokejovej, ale aj životnej," poznamenal.

Do Severnej Ameriky sa chystá 26. júna na kemp nováčikov, potom do USA odletí až v septembri na hlavný kemp.

"Patrik chce uspieť v najlepšej lige sveta a teraz na to bude mať skvelú príležitosť. V posledných týždňoch a mesiacoch sa oňho zaujímalo viac tímov z NHL. Napokon sa podarilo vyjednať najlepšie podmienky práve s Red Wings," povedal podľa idnes.cz brankárov agent Marek Vorel.

Nachádzate sa tu: