Ronaldo pri svojom návrate strelil gól, Barcelona senzačne podľahla nováčikovi

Ronaldo pri svojom návrate strelil gól.
Ronaldo pri svojom návrate strelil gól. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. sep 2016 o 15:42

Súhrn sobotných výsledkov.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona stratili prvé body v novej sezóne španielskej La Ligy, keď v sobotňajšom súboji tretieho kola doma senzačne podľahli nováčikovi Deportivo Alaves 1:2.

Katalánci síce mali aj v kombinovanej zostave hernú prevahu, ale prvý šok im pripravil šesť minút pred prestávkou brazílsky útočník hostí Deyverson.

Jeremy Mathieu hneď po zmene strán skóre vyrovnal, no o nečakanom triumfe Alavesu rozhodol v 64. minúte Gomez Perez Ibai.

Po Messim zmenil farbu vlasov aj Neymar. Pred zápasom bol na ihrisku aj so svojím synom. (Autor: TASR/AP)

Pre Deportivo je to po dvoch remízach premiérový ligový triumf v tomto ročníku. Až v druhom polčase sa do hry v drese Barcelony dostali Lionel Messi, Luis Suarez a Andres Iniesta.

Futbalisti Atletica Madrid vďaka efektívnemu druhému polčasu zvíťazili v sobotňajšom súboji tretieho kola španielskej La Ligy na pôde Celty Vigo 4:0.

Zverenci trénera Diega Simeoneho odčinili predošlé dve remízy s Alavésom a Leganesom a dočkali sa prvého plného bodového zisku v sezóne.

Dvomi gólmi sa oň pričinil francúzsky útočník Antoine Griezmann, ktorý nadviazal na otvárací gól Kokeho. V 89. minúte spečatil skóre Angel Correa.

Celte vstup do sezóny vôbec nevychádza, galícijský klub a účastník skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 zatiaľ nezískal ani bod a patrí mu posledná priečka v tabuľke.

Cristiano Ronaldo sa po zranení, ktoré utrpel v júli vo finále EURO 2016, vrátil na futbalové trávniky vo veľkom štýle.

Cristiano Ronaldo (vpravo) sa teší zo streleného gólu.
Cristiano Ronaldo (vpravo) sa teší zo streleného gólu. (Autor: SITA/AP)

Portugalský útočník už v 6. minúte po prihrávke Garetha Bala otvoril skóre súboja Real Madrid - Osasuna Pamplona a odštartoval kanonádu svojho tímu.

Real Madrid napokon zvíťazil presvedčivo 5:2 a zaznamenal tretí ligový triumf za sebou.

Ronaldo vydržal na ihrisku do 66. minúty, keď ho vystriedal Karim Benzema. Osasuna v doterajšom priebehu sezóny vydolovala len bod za remízu 1:1 s Malagou v úvodnom kole.

Sumár - 3. kolo:

Celta Vigo - Atletico Madrid 0:4 (0:0)
Góly: 53. Koke, 73. a 81. Griezmann, 89. Correa

Real Madrid - Osasuna Pamplona 5:2 (3:0)
Góly:
6. Ronaldo, 40. Danilo, 45.+1 Ramos, 56. Pepe, 62. Modrič - 64. Riera, 78. Garcia, ČK: 79. Bonnin (Osasuna)

Malaga CF - Villarreal CF 0:2 (0:2)
Góly:
33. Costa, 44. Sansone

FC Sevilla - Las Palmas 2:1 (0:1)
Góly:
89. Sarabia (z 11 m), 90.+4 Fernandez - 16. Tanausu, ČK: 88. Bigas (Las Palmas)

FC Barcelona - Deportivo Alaves 1:2 (0:1)
Góly:
46. Mathieu - 39. Deyverson, 64. Ibai Gomez

Domov»Futbal»Španielsko»Ronaldo pri svojom návrate strelil gól, Barcelona senzačne podľahla nováčikovi