Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Partizan zdolal v belehradskom derby Crvenu Zvezdu

(Autor: srbijanet.rs)
TASR|27. nov 2011 o 15:06

Partizan Belehrad zdolal v mestskom derby Crvenu Zvezdu 2:0 a zvýšil svoj náskok na čele tabuľky srbskej ligy práve pred mestským rivalom na sedem bodov.

BELEHRAD. Stretnutie poznačili výtržnosti zo strany oboch fanúšikovských táborov i bitka hráčov a realizačných tímov.

Na ihrisku Zvezdy sa v druhom polčase presadili stredopoliar Zvonimir Vukič a útočník Marko Ščepovič, ktorí tak natiahli sériu Patrizanu proti CZ bez prehry na deväť zápasov. "Prišli sme sem vyhrať a to sa nám podarilo. Crvena Zvezda bola pod väčším tlakom," vyhlásil tréner Partizanu Aleksandar Stanojevič.

V prvom polčase chýbal na ihrisku vzruch, no o to viac ho bolo v hľadisku. Fanúšikovia zahádzali atletický okruh svetlicami a v studenom počasí spôsobili dve desaťminútové prestávky. Začiatok duelu posunuli fanúšikovia CZ ohňostrojom, ktorého dym sa usadil na Marakane a diváci si museli zakryť tváre šálmi. Vo štvrtej minúte duelu naň odpovedali priaznivci Partizanu vlastnou pyrotechnikou.

Počas polčasovej prestávky sa do bitky pustili hráči i realizačné tímy oboch rivalov. Hráči Partizanu ostali pri svojej lavičke a odmietli odísť do šatne, pretože na nich priaznivci CZ hádzali petardy. "Polčasová bitka vypukla po tom, čo môj náprotivok Robert Prosinečki nepochopil moju sťažnosť na rozhodcu a myslel si, že to hovorím jemu," povedal Stanojevič.

Informovala agentúra Reuters.

Súvisiace články