111.Juraj SaganSRBora-Hansgrohe+10:03 min

1.Luis León SánchezŠpanielskoAstana13:21:55 h
6.Tim WellensBelgickoLotto Soudal+41
...
119.Juraj SaganSRBora-Hansgrohe+13:30 min
145.Erik Baška SRBora-Hansgrohe+18:45

CHANTEL-GUYON. Francúzsky cyklista Jonathan Hivert vyhral utorňajšiu 3. etapu 86. ročníka pretekov Paríž - Nice. Jazdec stajne Direct Energie sa presadil v záverečnom špurte 210 kilometrov dlhej trasy z Bourges do Chatel-Guyon a do cieľa prišiel v čase 5:22:49 hodiny.

Na druhom mieste skončil Španiel Luis Leon Sanchez (Astana) a tretí bol ďalší domáci cyklista Remy Di Gregorio (Delko Marseille Provence KTM).

Slovenský cyklista Juraj Sagan z tímu BORA - hansgrohe prišiel do cieľa 10 minút a 3 sekundy za víťazom s obsadil 111. miesto.

Ďalší Slovák a jeho tímový kolega Erik Baška mal na víťaza manko 15:18 minúty a skočil na 147. mieste.

Na čelo celkového poradia sa dostal Sanchez, na druhé miesto klesol Francúz Arnaud Demare z FDJ, ktorý stráca na lídra 29 sekúnd. Tretí je Španiel Gorka Izagirre (Bahrain Merida) s mankom 36 sekúnd.

Stredajšou štvrtou etapou bude individuálna časovka na 18,4 km z La Fouillouse do Saint-Étienne.

Domov»Cyklistika»Tretiu etapu na Paríž-Nice vyhral Hivert, celkovým lídrom sa stal Sánchez