Demare vyhral úvodnú etapu na Paríž - Nice

Francúzsky cyklista Arnaud Demare vyhral úvodnú nedeľňajšiu etapu 86. ročníka pretekov Paríž - Nice. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. mar 2018 o 18:44

Slováci Juraj Sagan a Erik Baška z tímu Bora-Hansgrohe obsadili 128. a 129. miesto.

129.Erik BAŠKASRBora-Hansgrohe+3:24

MEUDON. Francúzsky cyklista Arnaud Demare vyhral úvodnú nedeľňajšiu etapu 86. ročníka pretekov Paríž - Nice.

Jazdec stajne FDJ sa presadil v závere 135 km trasy zo Chatou do Meudonu. Na druhom mieste skončil Španiel Gorka Izagirre (Bahrain-Merida) a tretí bol domáci pretekár Christophe Laporte (Cofidis).

Krátko pred koncom zaútočil Alexis Vuillermoz, ale jeho pokus nevyšiel. Potom vyrazil dopredu Izagirre, už-už sa tešil z triumfu, no na cieľovej páske ho zdolal Demare.

Jazdec francúzskej stajne FDJ sa tak obliekol aj do dresu pre lídra celkového poradia. Pred druhým Izagirrem má vďaka bonifikácii štvorsekundový náskok.

Slováci Juraj Sagan a Erik Baška z tímu Bora-Hansgrohe obsadili s mankom 3:24 min 128. respektíve 129. miesto.