+ 6,65 s

5.

Miroslav Haraus

+ 7,36 s

LILLEHAMMER. Slovák Jakub Krako obsadil na majstrovstvách sveta v paraalpskom lyžovaní 4. priečku v stredajšom obrovskom slalome.

Na šampionáte v nórskom Lillehammeri skončil hneď za ním na 5. mieste Miroslav Haraus. Zlato získal šampión zo ZPH v Pjongčangu 2018 Giacomo Bertagnolli z Talianska.

Po prvom kole sa Krako držal na piatom mieste, Haraus bol siedmy. V druhej jazde si obaja slovenskí reprezentanti polepšili vo výsledkovej listine, na trojicu najlepších však nestačili.

Kraka delili od bronzu takmer tri sekundy, Harausa v slovenskom minisúboji zdolal o 71 stotín sekundy.

Marek Kubačka, ktorý v tejto disciplíne obhajoval zlato z MS 2019 v Kranjskej Gore, zo zdravotných dôvodov neštartoval. Z rovnakého dôvodu chýbal na štarte aj Martin France v kategórii stojacich.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Slovenský obhajca zlata neštartoval. Krako a Haraus skončili hneď za pódiom