Haraus získal na MS už tretiu medailu. Farkašovej hrozí predčasný koniec

Miroslav Haraus. (Autor: Facebook Slovenský paralympijský výbor)
TASR|17. jan 2022 o 17:02

Haraus má na konte z MS už celkovo 15 medailí.

LILLEHAMMER. Slovensko získalo už šiestu medailu na prebiehajúcich MS v snežných športoch v nórskom Lillehammeri. Zaslúžil sa o ňu tretím miestom v superkombinácii zrakovo znevýhodnený Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom.

Henrieta Farkašová po zranení kolena navádzača Michala Červeňa počas ranného rozjazdenia musela odrieknuť štart. Červeň sa po ošetrení v nemocnici vracia na Slovensko, kde ho čaká ďalšie vyšetrenie.

O ďalšom osude Farkašovej na MS, či na šampionáte skončí alebo si nájde iného navádzača, sa má rozhodnúť neskôr.

Haraus zatiaľ získal medailu v každej disciplíne, v ktorej štartoval. Po úvodnom striebre zo zjazdu a následnom bronze zo superobrovského slalomu skončil tretí aj v superkombinácii.

Po úvodnom super-G bol štvrtý, no v slalome sa posunul o miesto vyššie, keď Rakúšan Aigner dostal špicara a preteky nedokončil.

Rovnakým spôsobom ukončil svoju snahu Jakub Krako s navádzačom Braňom Brozmanom. Pred popoludňajším slalomom im patrila priebežná piata priečka, no po chybe v spodnej polovici trate skončili.

"Išiel som sem s tým, aby som podával čo najlepšie výkony. Absolvoval vyrovnané jazdy. Vedel som, že ak to dokážem aj dnes, mohlo by to vyjsť. Z medaily sa teším, v slalome sa mi išlo dobre, ale možno som mohol viac zariskovať. Mohli sme súperov potrápiť ešte viac," uviedol Haraus v tlačovej správe SPV.

Tridsaťpäťročný Haraus má na konte z MS už 15 medailí (1-5-9).

Petra Smaržová vypadla v dopoludňajšom super-G, Martin France obsadil 22. miesto, keď na víťazného Francúza Baucheta stratil viac než 16 sekúnd.

MS v snežných športoch 2022 - Lillehammer (Nórsko)

Ženy:

Superkombinácia - zrakovo znevýhodnené:

1. Knightová (V. Brit.) 2:12,10 min, 2. Fitzpatricková (V.Brit.) + 0,52 s, 3. Choi (Kór. rep.) + 5,92 s, ... Henrieta Farkašová (SR) neštartovala

Stojace:

1. Vorončikinová (RPC) 1:58,72 min, 2. Bochetová (Fr.) + 0,96 s, 3. Riederová (Nem.) + 9,75 s, ... Petra Smaržová (SR) nedokončila

Muži:

Superkombinácia - zrakovo znevýhodnení:

1. Deleplace (Fr.) 1:51,92, 2. Simpson (V.Brit.) + 0,90 s, 3. Miroslav Haraus (SR, navádzač Hudík) +1,33 s, ... Jakub Krako (SR, navádzač Brozman) nedokončil

Stojaci: 1. Bauchet (Fr.) 1:49,22 min, 2. Bugajev (RPC) + 0,84 s, 3. Pelizzari (Tal.) + 4,95 s, ... 22. Martin France (SR) + 16,59 s

Súvisiace články