Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Pánik ostal v prvom tíme, Hrivík, Jurčo a Čajkovský idú na farmu

(Autor: TASR/AP)
SITA|30. sep 2013 o 08:39

Pánik upútal výkonmi v kempe, preto ho neposlali naspäť na farmu do Syracuse.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik si vybojoval na úvod sezóny miesto v prvom tíme Tampy Bay Lightning. Dvadsaťdvaročný Martinčan sa dostal do výberu trinástich útočníkov, ktorí sú k dispozícii na úvod ročníka.

Pánik upútal výkonmi v kempe trénerov i manažment, a preto padlo rozhodnutie neposlať ho na farmu do Syracuse. V NHL debutoval už v minulej sezóne, v 25 zápasoch získal 9 bodov (5+4).

Pánik by mal nastúpiť vo štvrtkovom úvodnom stretnutí sezóny v Bostone po boku Tylera Johnsona a Ondřeja Palata, mali by vytvoriť tretiu formáciu.

"Podľa nášho názoru sú pripravení. Uplynulé dva roky hrali v AHL, patrili medzi najlepších a nadišiel čas, aby dostali priestor v NHL. Za sebou majú dobrý tréningový kemp," povedal pre Tampa Tribune generálny manažér Lightning Steve Yzerman.

Počas víkendu sa dozvedeli o preradení do farmárskych tímov Marek Hrivík, Tomáš Jurčo a Michal Čajkovský. New York Rangers poslali Hrivíka do Hartfordu Wolf Pack do AHL. Pred žilinských odchovancom, ktorý má za sebou kvalitný kemp, uprednostnili Rangers mladého Švéda Jespera Fasta. Hrivík by však mohol už v tejto sezóne absolvovať debut v NHL.

Jurčo sa vrátil späť do Grand Rapids, kde už absolvoval časť kempu. Detroit ho povolal do prvého mužstva na záver prípravného obdobia, keďže sa viacero hráčov doliečovalo zo zranení. V prvom tíme Red Wings začne sezónu len Tomáš Tatar.

Michal Čajkovský patril medzi najpríjemnejšie prekvapenia kempu Washingtonu. S Capitals nemal podpísanú zmluvu a až do poslednej chvíle bojoval nielen o ňu, ale aj o miesto v prvom mužstve. Capitals ho však v nedeľu uvoľnili z kempu. Mladý obranca Čajkovský bude hrávať v AHL v Hershey.

Súvisiace články