Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Oslavy musíme odložiť, ale v pondelok to dotiahneme, sľubuje Kozák

Ján Kozák. (Autor: TASR)
Andrej Kuzmány|Publikované 9. okt 2015 o 23:26

Už sa mohli tešiť z postupu a pondelňajší zápas v Luxembursku by bol iba formalitou. Namiesto toho pôjde futbalistom Slovenska o všetko.

BRATISLAVA. „Človek by nemal byť nervózny. Mal by sa tešiť. Kto je nervózny a nevie robiť veci pod tlakom, nemôže dosahovať výsledky,“ vravel ešte na predzápasovej tlačovej konferencii reprezentačný tréner Ján Kozák.

V súboji s Bieloruskom národný tím tlak nezvládol. Ak by zvíťazil, definitívne by si zabezpečil postup na majstrovstvá Európy 2016. Lenže neuspel. Prehral 0:1.

Bodovo sa naň dotiahla Ukrajina. Vďaka lepšej bilancii zo vzájomných zápasov zostali na druhom mieste Slováci. Ak sa však nechcú spoliehať na pomoc iných, v pondelok v Luxembursku musia vyhrať.

„Oslavy musíme posunúť o tri dni. Teraz nám to nevyšlo a nedotiahli sme to do víťazného konca. Dotiahneme to v Luxembursku,“ hovorí Ján Kozák.

Víťazstvo Bieloruska zariadil Stanislav Dragun.

Bude sa vám zaspávať ťažšie?

„Samozrejme, ale o mňa nejde. Ide o futbal a o hráčov. Oni sa musia dobre vyspať, pretože spánok je najlepšia regenerácia.“

Ako hodnotíte zápas proti Bielorusku?

„Prvý polčas sme nepodali taký výkon, aký som si predstavoval. Súper nás nepustil do zápasu. Hral vysoký pressing, nenechával nám priestor na kombináciu. Nevedeli sme si s tým poradiť. Keď sme dostali gól zo štandardnej situácie, Bielorusi zistili, že môžu dosiahnuť dobrý výsledok. Povzbudilo ich to. V druhej polovici duelu to bolo z našej strany lepšie. Po vylúčení hráča hostí sme sa dostali do tlaku, mali sme aj šance. Nevyšlo to, ale život ide ďalej. Mužstvo má charakter a silu. Oslavy musíme odložiť o tri dni. Teraz sme to nedotiahli do víťazného konca. Dotiahneme to v Luxembursku.“

foto_18_r1588_res.jpg

V hlavičkovom súboji bojuje o loptu Martin Škrtel. FOTO - Tibor Somogyi/SME.

Prekvapili vás niečím Bielorusi?

„Nastúpili s viacerými ofenzívnymi hráčmi, ktorí pôsobia v BATE Borisov. Bolo vidieť, že majú formu. Podali kvalitný výkon a my to musíme rešpektovať. Naozaj ma prekvapili. Tak dobre som ich ešte hrať nevidel. A to ich už nejakú dobu sledujem. Je pravdou, že

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Andrej Kuzmány

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.