Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Do Oktagonu prešiel už "Terminátor" Vémola, najnovšie z XFN odchádza aj Dvořák

Karlos Vémola z Českej republiky (hore) a Moise Rimbon z Francúzska (dole) počas galavečera zmiešaných bojových umení (MMA) na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. (Autor: SITA/Jana Birošová)
SITA|28. feb 2019 o 23:02

Organizácia zmiešaných bojových umení MMA prichádza o hviezdy.

PRAHA. Organizácia zmiešaných bojových umení MMA v Česku a na Slovensku, XFN, má problémy.

Spoločnosť pred časom prišla o svoju najväčšiu hviezdu, český "Terminátor" Karlos Vémola zamieril do konkurenčného Oktagonu. Najnovšie z XFN odišiel i ďalší český bojovník David Dvořák.

„Jeho strata ma veľmi mrzí a považujem ju za svoje manažérske zlyhanie. Keď sa vráti zo zahraničia, pokúsim sa s ním stretnúť a všetko mu priamo vysvetlím, aj s ospravedlnením a preberiem s ním jeho budúcnosť, pretože je to skvelý zápasník," uviedol na facebooku hlavný promotér organizácie Petr Kareš a pokračoval:

„Nie je tajomstvom, že XFN prechádza od odchodu Karlosa Vémolu krízou, ale situácia sa postupne stabilizuje. Pravdou je, že nemáme vysporiadané zmluvy s tromi zápasníkmi, s ktorými sme dohodnutí na riešení. Všetci traja majú uhradených viac ako 60-80% odmien."

Jedna z hlavných osobností XFN zároveň premýšľa nad vlastným odchodom z organizácie.

„Verím, že súboje 7. júna v O2 Arene 'nakopnú' XFN späť. Potom zvážim svoj odchod z vedenia XFN. Necítim podporu fanúšikov a chýb sa stalo už naozaj veľa," uzavrel Petr Kareš.

Súvisiace články