Vuelta a San Juan 2023: Sagan nemal kadiaľ šprintovať, skončil v prvej desiatke

Peter Sagan: ONLINE prenos z podujatia Vuelta a San Juan 2023.
Peter Sagan: ONLINE prenos z podujatia Vuelta a San Juan 2023. (Autor: REUTERS)
Sportnet|23. jan 2023 o 18:00

Sledovali ste online prenos z Vuelta a San Juan 2023. V pretekoch sa predstavil aj Peter Sagan.

SAN JUAN. Cyklistické preteky Vuelta a San Juan pokračovali druhou etapou. Po včerajšej rovinatej etape sa cyklisti predstavili na zvlnenej trase dlhej 201 km.

V úvodnej etape skončil Peter Sagan na siedmom mieste, keď v záverečnom špurte zvíťazil Sam Bennett.

Sledovali ste cyklistiku s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Vuelta a San Juan 2023 (LIVE, Peter Sagan, dnes, naživo, pondelok)

Cyklistika  2022/2023
23.01.2023 o 21:00
Vuelta a San Juan 2023 - 2. etapa
Víťaz: Jakobsen
Ukončený
Prenos
Víťazom druhej etapy pretekov Vuelta a San Juan sa stal Fabio Jakobsen. Tím Soudal-Quick Step tak po včerajšom druhom mieste Morkova dnes zapisuje prvú priečku. Taktiež sa jedná aj o úplne prvé holandské víťazstvo na týchto pretekoch. Na druhej priečke sa umiestnil Fernando Gaviria a tretí skončil Jon Aberasturi. Včerajší víťaz a líder celkovej klasifikácie Sam Bennett skončil tesne pod pódiom na štvrtom mieste. Ír v službách tímu Bora-Hansgrohe ale naďalej ostáva držiteľom bieleho trička pre prvého jazdca celkového poradia.
Peter Sagan sa po včerajšom siedmom mieste nedokázal zlepšiť a dnes sa umiestnil na 9. priečke. Táto pozícia mu patrí aj v celkovej klasifikácii.
Cieľ
importantVíťazom tejto etapy sa napokon po tesnom šprinte stáva Fabio Jakobsen.
Na druhom mieste za ním končí kolumbijský pretekár tímu Movistar Fernando Gaviria. Pódium doplní španielsky cyklista tímu Trek-Segafredo Jon Aberastruri.
Petrovi Saganovi sa dnešný šprint príliš nevydaril, keďže za prvou trojicou zaostal o pár metrov a skončil deviaty.
0,5 km
importantAko jeden z prvých jazdcov vyrazil Sam Bennett. Zozadu sa ale na neho tlačia hlavne Jakobsen a Gaviria.
1 km
Jazdci vstúpili do posledného kilometra a pozície jednotlivých tímov sa príliš nezmenili.
1,5 km
Na čele máme vláčiky tímov Ineos a Soudal. Peter Sagan je momentálne v miernom závese za nimi.
2 km
Pelotón zvládol bez problémov túto nepríjemnú ľavotočivú zákrutu a pred nami je tak už v podstate iba dlhá cieľová rovinka.
2,5 km
Do čela pelotónu sa začína predierať aj tím Astana. Tí sa budú snažiť pripraviť čo najlepšiu pozíciu pre ruského šprintéra Gleba Syritsu.
3 km
Victor Ocampo sa pokúsil o únik, ale naplno idúci pelotón ho po krátkej chvíli bez problémov dostihol.
4 km
Tímy Ineos, Soudal-Quick Step a Total Energies aj s Petrom Saganom sa už dostávajú na čelo a chystajú si čo najlepšiu pozíciu.
6 km
Manuele Tarozzi bol dostihnutý pelotónom a všetko nasvedčuje, že o malú chvíľu sa bude šprintovať o víťazstvo.
8 km
Na čele sa teraz osamostatnil Manuele Tarozzi. Jeho náskok pred hlavnou skupinou je ale minimálny a do cieľa asi v tomto úniku nedôjde.
Zvyšok členov pôvodného úniku už bol dostihnutý.
10 km
Hodnota náskoku úniku je už len necelá minúta a pravdepodobne dôjde k ich dostihnutiu pelotónom.
15 km
Náskok pätice na čele pretekov sa začína zmenšovať. Vyzerá to, že pelotón zvyšuje svoje tempo.
18 km
V posledných 20 kilometroch bude cyklistov čakať menšie stúpanie, ktoré by však nemalo spôsobiť nejaké výrazné preriedenie pelotónu. V záverečnom šprinte to ale môže byť kľúčovým faktorom.
20 km
Do konca ostáva ešte približne 20 kilometrov. Vysielanie z Argentíny ale sprevádzajú technické problémy a tak bohužiaľ nemáme presné informácie o odstupoch jazdcov na trati.
30 km
Do konca dnešnej etapy už ostáva menej ako 30 kilometrov.
31 km
Peter Sagan sa drží so zvyškom svojho tímu v strede pelotónu. Na čele hlavnej skupiny sa momentálne nachádzajú prevažne jazdci domácich celkov.
33 km
Domáci pretekár Dario Alvarez odstúpil z pretekov.
35 km
Kilometre už postupne ubiehajú a líderská skupina má stále náskok v hodnote približne dvoch minút. V nej sa pritom stále drží 46-ročný Oscar Sevilla. Tento Španiel dokonca stráca na Bennetta v celkovom poradí iba 10 sekúnd a drží si tak nádej pre žltého trička.
45 km
Skupina prenasledovateľov nateraz vzdala svoje únikové ambície a vrátila sa do pelotónu.
48 km
Víťazom šprintérskej prémie sa stal Gerardo Tivani, ktorý si pripisuje 3 body. Dva body potom získal Oscar Sevilla a jediný bodík si pripíše Tomas Contte.
51 km
Náskok čelnej pätice sa stále pohybuje na hranici dvoch minút. Skupina prenasledovateľov zas stráca približne 15 sekúnd.
Peter Sagan by sa mal nachádzať v hlavnom poli.
54 km
Jazdci sa už blížia ku druhej šprintérskej prémii a o približne 10 kilometrov sa bude bojovať o body.
63 km
Náskok úniku sa vyšplhal už cez dve minúty.
65 km
Najlepšiu pozíciu v celkovom poradí majú z líderskej skupiny Oscar Sevilla a Leandro Messineo. Tí na prvého Bennetta totiž strácajú len 10 sekúnd.
68 km
Čelná skupina sa momentálne rozdelila presne na polovicu. Prvá pätica v zložení Contte, Messineo, Tivani, Sevilla a Rodriguez sa od zvyšku úniku oddelila o 15 sekúnd.
71 km
Na čele pelotónu sa nachádzajú tímy Bora Hansgrohe a Soudal-Quick Step. Náskok prednej skupiny ale zatiaľ neklesá.
73 km
Jazdci sa nachádzajú necelých 30 kilometrov pred šprintérskou prémiou.
78 km
Pretekárom momentálne chýba do konca 78 kilometrov do cieľa. Za sebou už majú najväčšie stúpanie dnešnej etapy. Na čele sa vyformoval desaťčlenný únik, ktorý sa skladá prevažne z argentínskych jazdcov. Táto skupina má momentálne náskok v hodnote približne 1 minúty a 30 sekúnd.
Všetkým priaznivcom cyklistiky prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z 2. etapy pretekov Vuelta a San Juan v Argentíne.

Naša pozornosť bude smerovať hlavne na Petra Sagana, ktorý včera obsadil siedme miesto a o popredné priečky sa bude určite snažiť aj dnes. Pretekárov dnes čaká jedno výraznejšie stúpanie, ktoré je ale ešte na prvej polovici trate a do cieľa bude ostávať ešte vyše 100 kilometrov.
Lídrom celkového poradia je zatiaľ víťaz včerajšej etapy Sam Bennett.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 21:00.

Domov»Cyklistika»Vuelta a San Juan 2023: Sagan nemal kadiaľ šprintovať, skončil v prvej desiatke