Slovenskí mladíci šokovali, senzačne zdolali domácich obhajcov titulu

Slovenskí hokejisti sa radujú z víťazstva nad USA.
Slovenskí hokejisti sa radujú z víťazstva nad USA. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|29. dec 2017 o 00:00

Slovensko získalo nečakane všetky tri body.

MS hokejistov do 20 rokov 2018, A-skupina:

USA - Slovensko 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 32. B. Tkachuk (Poehling, J. Anderson), 57. Mittelstadt - 25. Krivošík (Buček), 56. Krivošík (Buček), 58. Buček

Vylúčení: 1:2 na 2 minúty, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulev (Rus.), Sjöqvist - Yletyinen (obaja Švéd.), Hageström (Fín.), 8188 divákov

Strely na bránu: 45 - 25

Zostava USA: Woll - Fox, Samberg, Lindgren, Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes - Poehling, J. Anderson, B. Tkachuk - Mittelstadt, Harper, Tufte - Bellows, Yamamoto, L. Brown - Lockwood, Frederic, M. Jones

Zostava Slovenska: Durný - Hedera, Korenčík, Bodák, M. Ivan, Fehérváry, Zeleňák, Matejovič, Fereta - Smolka, Kundrik, Kelemen - Miloš Roman, Studenič, Tamáši - Buček, Ružička, Krivošík - Čacho, Liška, Solenský

NEW YORK. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov šokujúco získala vo štvrtok tri body v súboji proti domácim Američanom na juniorských majstrovstvách sveta v Buffale.

Slováci v zápase základnej A-skupiny zdolali veľkého favorita a úradujúceho majstra sveta 3:2.

Vyhrávali 1:0 aj 2:1

Zverenci trénera Ernesta Bokroša boli počas celého duelu pod veľkým tlakom, no statočne vzdorovali veľkému favoritovi stretnutia.

Zásluhu na tom mal výborný výkon brankár Romana Durného či obetavosť korčuliarov, ktorí sa hádzali do striel súpera.

V 25. minúte otvoril skóre stretnutia v prečíslení slovenský útočník Filip Krivošík, za domácich však v 32. minúte vyrovnal Brady Tkachuk. V 56. minúte poslal Slovákov do vedenia opäť Krivošík, ale veľmi rýchlo vyrovnal na 2:2 po chybe v rozohrávke Casey Mittelstadt.

Slovenský tím však o minútu neskôr opäť vyhrával, fantastickú individuálnu akciu predviedol Samuel Buček a rozhodol o triumfe Slovákov.

Slovákov čaká deň voľna, v sobotu 30. decembra o 22.00 h SEČ nastúpi proti Fínom.

Pozrite si momentky zo zápasu USA - Slovensko: fotogaléria

4.1.2018

Slováci ukončili dlhú víťaznú sériu USA

Slováci čakali na triumf nad Američanmi na juniorskom svetovom šampionáte dlhých deväť rokov, predtým sa im to podarilo na šampionáte v sezóne 2008/2009 vo štvrťfinále play-off.

V slovenskom tíme vtedy hrali Jaroslav Janus, Tomáš Tatar, Richard Pánik, Marek Viedenský či Marek Ďaloga.

Slovenskému družstvu sa vo štvrtok podarilo ukončiť deväťzápasovú víťaznú šnúru tímu USA na MS hráčov do 20 rokov.

Za najlepšieho Slováka v zápase vyhlásili brankára Romana Durného, ktorý si pripísal dovedna 43 úspešných zákrokov.

Slovenskí reprezentanti si priamo na ľade haly KeyBank Center schuti zaspievali slovenskú hymnu, neskôr v kabíne nemohol chýbať víťazný pokrik, ktorý americká televízia zaradila do živého vysielania.

/zdroj: IIHF/

Ernest Bokroš, tréner SR: "Toto víťazstvo si veľmi cením, pretože bolo po vydretom výkone všetkých hráčov vrátane brankára. Zdolať domáci tím, lídra skupiny na ich ľade, to sa nestáva často. Všetci hráči si zaslúžia pochvalu.“

Samuel Buček, útočník SR, autor víťazného gólu: „Nakorčuľoval som si do priestoru a naznačil strelu, čím som sa zbavil obrancu. Obišiel som bránku a moju prvú strelu zneškodnil brankár, no všimol som si voľný puk a poslal ho do bránky.

Spomínam si na posledný triumf Slovákov nad Američanmi v januári 2009. Ako chlapec som zápas pozeral s rodičmi, motivovalo ma to. Rád by som v budúcnosti podieľal na tom, aby Slovensko zopakovalo seniorský úspech z mája 2002 a získalo zlato na MS. Dnes sa nám podarilo niečo podobné, je to veľký okamih pre celú krajinu a náš hokej.“

Pre našu malú krajinu je tento výsledok niečo ako zisk Stanleyho pohára v NHL.

Marián Studenič, útočník SR

Roman Durný, brankár SR, najlepší hráč SR v zápase: „Bol to najväčší zápas v mojom živote. Všetci si teraz musíme užiť víťazstvo, ale už zajtra počas dňa voľna sa musíme pripraviť na ďalší duel.“

Marián Studenič, útočník SR: „Je to neskutočné. Niečo ako sen. Prvýkrát v kariére som v tíme, ktorý zdolal silného súpera, ktorým tím USA je. Pre našu malú krajinu je tento výsledok niečo ako zisk Stanleyho pohára v NHL. Som veľmi hrdý na všetkých chlapcov v tíme. Previedli sme kolektívny výkon a vybojovali si ním veľké víťazstvo. “

Casey Mittelstadt, útočník USA: „Sme veľmi sklamaní, no musíme zdvihnúť hlavy a kráčať ďalej. Tento duel nám ukázal, že nič nie je samozrejmé, o každé víťazstvo je potrebné bojovať.“

ONLINE: USA - Slovensko (MS v hokeji do 20 rokov 2018, USA)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina A 2017/2018
29.12.2017 o 02:10
USA
2:3
(0:0, 1:1, 1:2)
60' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 32. B. Tkachuk (Poehling, J. Anderson), 57. Mittelstadt – 25. Krivošík (Buček), 56. Krivošík (Buček), 58. Buček.
Odo mňa je to všetko. S konštatovaním, že Slovensko zdolalo majstrov sveta z USA sa s vami lúčim a prajem neskorú dobrú noc, respektíve skoré dobré ráno.
V Buffale znie slovenská hymna pre víťazov zápasu a hráči nášho výberu ju spievajú síce falošne, ale hrdo a zo všetkých síl, ktoré im ostali.
Najlepší hráči

USA:
Brady Tkachuk
Slovensko: Roman Durný
Dámy a páni na Slovensku... či budeme majstri sveta sa uvidí, ale slovenská partia okolo trénera Ernesta Bokroša zdolala majstrov sveta z USA na jeho ľade v Buffale. Neskutočný zápas je na konci. Filip Krivošík v ňom dal dva góly, no hrdinom duelu sa stal Samuel Buček, ktorý predviedol akciu, aká sa len tak nevidí. Impozantný výkon podal i brankár Roman Durný.
Koniec zápasu.
59:58
Tečovaná strela mala skončiť v našej brány. Obrovské šťastie pri nás v tomto momente stálo.
59:42
USA má puk, ktorý smeruje na našu bránu, ale Durný so spoluhráčmi odolal.
59:30
Oddychový čas Slovenska.
59:30
Zakázané uvoľnenie Slovenska.
59:11
importantWoll ide na svoju striedačku, USA hrá so šiestimi hráčmi.
59:01
Začala sa posledná minúta tretej tretiny.
58:39
Zakázané uvoľnenie USA.
58:12
Lockwood sa rýchlo dostal do nášho pásma, jeho strela cez obrancu išla tesne vedľa brány Durného.
57:52
goalSlovensko dalo gól!
No tak ale toto je neskutočná tretina a ešte neskutočnejší gól. SAMUEL BUČEK sa pohral s defenzívou súpera, keď si položil troch obrancov, brankára Wolla a aj keď najprv po obkorčuľovaní brány trafil iba gólmana, na druhýkrát to vyšlo. Neskutočne krásny gól!
57:35
Prvá formácia Američanov nás opäť zviera v obrannom pásme, my sa nevieme dostať z neho.
56:49
goalUSA dalo gól!

Dlho to vyzeralo ako presilovka Američanov, aj keď sa hralo 5 na 5. Nakoniec sme mali síce puk na svojich hokejkách, ale po individuálnych chybách sa dostal rýchlo do nášho pásma, kde CASEY MITTELSTADT krásne vykúpal Durného a znova vyrovnal.
56:08
Slovenskí hráči vyvážajú puk dopredu, ale dlho sme sa na puku nezdržali.
55:42
Američania sa okamžite nasťahovali do našej tretiny a ešte viac pritvrdili v osobných súbojoch.
55:15
55:15
USA malo gól na dosah hneď niekoľkokrát, lenže gól nedalo a slovenský tím ide znova do vedenia po rovnakej kombinácií, čo sa týka rozloženia kanadských bodov. Samuel Buček spoza brány prihral pred ňu, kde bol voľný FILIP KRIVOŠÍK a ten krásnym backhandom zaskočil Wolla.
54:53
Slovenská kontra nevyšla, Woll puk rýchlo rozohral späť do hry.
54:29
Anderson sa v strede ihriska síce vyhol tvrdému hitu od prvého hráča, ten druhý ho už poriadne poslal na ľad.
54:00
importantPuk sa od zadného mantinelu dostal pred našu bránu, kde síce strela neprešla, ale puk našiel hokejku voľného Američana pred bránkoviskom. Durný predviedol neskutočný zákrok betónom.
53:23
Durný si znova siahol na puk, nahodenie z diaľky mu problémy narobiť nemohlo.
53:17
Nedokázali sme predviesť nejakú zaujímavú kombináciu v útočnom pásme, Hedera prihrával na Bučeka veľmi nepresne.
52:33
importantRužička stratil puk, ktorý sa vďaka Lockowoodovi dostal do veľmi dobrej streleckej pozícii, ale Michal Ivan v poslednej chvíli jeho strelu zrazil.
52:05
Slovensko v plnom počte.
51:38
Znova vyhadzujeme cez všetky čiary.
51:15
Bellows strieľal z celkom dobrej pozície, no puk mu nesadol a namieril vedľa slovenskej brány.
50:47
V strednom pásme sme puk získali a posielame ho za bránu Wolla.
50:19
Rýchla kombinácia amerických hráčov priniesla teč zblízka iba do Durného, Tamáši odpaľuje.
50:05
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Fehérváry – 2 min., držanie).
49:34
importantPrudká strela spoza obrancu síce netrafila bránu Wolla, ale Adam Ružička mal pred sebou len odkrytú časť svätyne. Aj napriek tomu, že bol z uhlu, tak mohol dať gól, no Woll zakročil.
49:09
Miloš Roman v ďalšej šanci. Z uhlu sa natlačil k strele, ktorou trafil bočnú sieť americkej brány.
48:21
Miloš Roman po rýchlom prechode našich dopredu strieľal cez obrancu, Woll jeho zakončenie vyrazil až na ochrannú sieť.
47:30
importantVeľmi zlá rozohrávka našich našla pred bránou voľného Bellowsa, ktorý sa však sám vytlačil do jemného uhlu a Durný toto zakončenie k žrdi vyrazil.
47:12
Filip Krivošík potiahol puk po krídle do útočného pásma, kde aj prudko vystrelil. Woll jeho strelu vyrazil, na druhýkrát puk schoval pred Bučekom.
46:46
Poehling sa prepracoval k streleckej pozícii, tento pokus skončil tesne vedľa Durného brány.
46:17
Anderson, kapitán USA, vystrelil prakticky z bránkovej čiary. Strela z uhlu nebola pre Durného extra namáhavou robotou.
45:42
importantRoman Durný predviedol neskutočný zákrok, pretože Patrick Harper ostal pred ním úplne osamotený, ale do prázdnej brány puk nedostal!
45:27
Adam Ružička dostal cez dvoch hráčov súpera až do útočného pásma, strela cez obrancu si našla miesto v chráničoch brankára Wolla.
44:49
Mittelstadt chcel vystreliť cez nášho obrancu, puk mu ušiel, a tak z toho nebolo vôbec nič zaujímavé.
43:52
importantErik Smolka strieľal po vyrazenom puku od Wolla, nanešťastie netrafil prázdnu časť brány USA.
43:42
Američania síce na nás zatlačili, strela z diaľky skončila zákrokom Durného a k dorážkam sa súper nášho tímu nedostal.
43:10
Liška síce zaviezol puk do útočnej tretiny, kde sa dostal ešte aj Čacho, lenže dlhšie sme už v držaní čiernej gumy nevydržali.
42:36
Pekná prihrávka pred našu bránu nedokázala narobiť problémy Durnému, nakoľko do zakončenia sa Američania nedostali.
42:17
Slovensko prechádzalo do situácie štyroch proti dvom, situáciu zastavilo zbytočné ofsajdové postavenie.
41:40
Studenič toho za bránou súpera veľa nevymyslel, USA puk veľmi rýchlo získalo späť.
41:02
Prihrávka od mantinelu pred bránu súpera zakončením neskončila, dobre postavený Lindgren puk odstrelil.
40:35
40:16
40:01
Začala sa tretia tretina.
Slovensko perfektne zvládlo aj druhú tretinu a to i napriek tomu, že sme inkasovali. Do vedenia sme však išli my, keď sa z rýchlej kontry dokázal presadiť Filip Krivošík. Na priebežných 1:1 vyrovnával Brady Tkachuk.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
importantRoman Durný na bránkovej čiare zastavil pokus po rýchlom ťahu Tkachuka z povedľa brány. Vzápätí sa v bránkovisku ocitlo mnoho hráčov, puk za čiaru neprešiel.
39:47
Durný pokryl tvrdú strelu, po čom sa Bellows pustil do Kelemena, ale ten ho veľmi rýchlo poslal na zem.
39:29
Teraz síce šanca, ale nepresná strela priletela z krídla. Durného bránu trafiť nedokázala.
39:13
Američania zatiaľ váhajú so strelami, naši hráči veľmi dobre pozične bránia.
38:57
Ďalšia strela obetavo zrazená Kelemenom, USA pokračuje vo svojom kolotoči.
38:24
Poriadna bomba priletela od modrej čiary, ale Roman Durný aj napriek tomu, že mal pred sebou veľa hráčov, zasiahol.
38:16
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Bodák – 2 min., hákovanie).
37:47
Michal Ivan síce dobre zasiahol a odstrelil puk, USA aj tak ostáva na puku a my dokonca budeme hrať v oslabení.
37:06
37:06
Durný vyráža pred seba, Studenič nepustil súpera k dorážke, pretože odstrelil puk zo streleckej pozície.
36:52
Tamáši tvrdo, no čisto v strednom pásme zastavil súpera, na puku aj tak ostávajú Američania.
36:23
importantErik Smolka sa perfektne natlačil cez dvoch hráčov pred Wolla, zakončenie mu nesadla a nasmeroval ho tesne nad americkú bránu.
36:05
Exkluzívny semafor Romana Durného zastavil krásnu strelu z kruhu na vhadzovanie, ktorú smerom pod brvno vyslal Brady Tkachuk.
35:39
Ešte sme síce ostali v útočnej tretine, k ničomu sa Slováci už nedostali. Nevyšiel však ani protiútok amerických hráčov.
35:09
importantKrásna zadovka spoza brány dostala do veľkej šanci dvoch našich hokejistov, Solenský spred bránkoviska pálil iba tesne vedľa Wollovej brány.
34:29
Američania sa snažia vytvoriť kolotoč v našom obrannom pásme, avšak slovenskí hráči súperov držia v okolí mantinelov.
33:58
Bellows strieľal z otočky spomedzi kruhov, Durný to lapačkou na dvakrát zvládol, no bolo to dosť nebezpečné.
33:31
V týchto chvíľach sa hrá dosť hore dole, ale ani jeden tím sa nedostáva do nejakých lepších streleckých zakončení.
32:52
Jones nahodil puk do nášho bránkoviska, Durný zasiahol a radšej nerozohral, pretože v okolí bolo veľa nepriateľských strelcov.
32:41
Síce komplikovane, no dostali sme sa do útočného pásma. Tam sme nakoniec nevymysleli vôbec nič.
32:01
31:46
31:07
31:07

Američania z protiútoku vyrovnávajú. Poehling prihral pred bránu na BRADYHO TKACHUKA a ten po krásnom blafáku prekonal Durného.
30:59
Filip Krivošík sa veľmi pekne prekľučkoval k strele, Woll vyrazil a Bodák zo vzduchu nezakončil.
30:47
Hráči USA sa dlho hotovali na zakončenie. To prišlo až po tom, ako bola hra prerušená pre postavenie útočiaceho hráča v Durného bránkovisku.
30:07
importantVeľká šanca pre domáci celok, strela z dobrej pozície z kruhu po prihrávke spoza brány však skončila perfektným zákrokom Durného.
29:49
USA už v našom pásme. Po góle sú domáci hráči dosť otrasení, no snažia sa to zmeniť.
29:02
importantMiloš Roman dostal puk pred bránu USA, kde sa natlačil do zakončenia cez dvoch hráčov. Vystrelil presne pod brvno, Woll lapačkou v poslednej chvíli zasiahol.
28:52
USA v plnom počte.
28:32
importantMarián Studenič sa ocitol úplne sám pred brankárom Wollom, kde dostal prihrávku. Pri spracovaní mu síce ušiel puk, ale aj tak zakončil. Bohužiaľ, len do Wolla.
27:58
Veľmi dobrá príležitosť pre náš tím, strela z mierneho uhlu končí na pripravenom Wollovi.
27:32
Slovensko presilovú hru nezačína dobre, zatiaľ sme poriadne nevieme dostať do útočného pásma.
26:52
Vylúčenie v tíme USA (Ryan Lindgren – 2 min., hra zlomenou hokejkou).
26:38
Mohli sme síce ísť do dobrej akcie dvoch našich proti dvom Američanom, nanešťastie ju zastavilo ofsajdové postavenie.
26:18
Hra sa prerušuje v strednom pásme, nakoľko sa puk ocitol na našej striedačke. Nasleduje reklamná prestávka.
25:56
Dvaja hráči súpera sa snažili dorážať po zákroku Durného. Pred bránou sme ale mali štyroch hráčov, takže to súperom nevyšlo.
25:26
USA okamžite pridalo na obrátkach, strela z pravého kruhu na vhadzovanie skončila zásahom Romana Durného.
24:52
24:52
Fantázia, ideme do vedenia! Dostali sme sa do prečíslenia troch proti jednému, ale všetko na seba zobral FILIP KRIVOŠÍK, ktorý sa rozhodol strieľať sám a spravil to najlepšie, ako mohol. Trafil medzi Wollove betóny.
24:26
Od modrej sa dostal k nahodeniu Martin Fehérváry, Woll na všetko videl a rutine zakročil.
24:15
importantSamuel Buček dostal prihrávku do dobrej pozície medzi kruhy, odkiaľ vystrelil do Wolla. Dokonca sme sa dostali k dorážkam, Krivošík ani Ružička neuspeli.
23:59
Po nahodení Bodáka sme síce ostali v útočnom pásme, k strele sa Slovensko nedopracovalo.
23:18
Studenič získal puk na útočnej modrej, prihrávka pre spoluhráča do ešte lepšej pozície žiaľ neprešla.
22:53
Náš rýchly prechod vpred skončil súbojmi za bránou Wolla. Smolka síce puk získal, až k strele sa nepretlačil.
22:10
importantDurný vyrazil pred prázdnu časť svojej brány, kde bol síce Bellows, jeho dorážku náš brankár fantasticky zlikvidoval.
21:52
Prudké nahodenie pred našu bránu sa síce neujalo, ale ešte tam mohli prísť dorážky. Obrancovia a Durný všetko zvládli.
21:39
Puk bol síce v našom pásme, no slovenskí hráči to zvládali veľmi dobre a nepúšťali súpera do zakončenia.
20:58
Alex Tamáši dobre vystrelil spoza obrancu, Woll sa len obzrel, ale puk išiel tesne vedľa jeho brány.
20:18
Tkachuk sa snažil spoza našej brány dostať do šance, jeho pokus z hranice bránkoviska Durný vyrazil do bezpečia.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Aj napriek tomu, že USA mala viac z hry, tak naši reprezentanti podali v prvej tretine veľmi dobrý defenzívny výkon a držia nerozhodný stav. Šance sme mali taktiež, gólom nedopadli. Druhá tretina začne približne o 3:00.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:49
Posledná akcia tretiny mohla patriť našim, po prechode dopredu sme nedokázali nič vymyslieť.
19:14
Durný musel zasahovať betónom, pretože nahodený puk cez dvoch našich obrancov prešiel až k bráne.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:45
18:35
Buček strieľal spomedzi kruhov cez posledného obrancu tesne vedľa. Dorážku z uhlu taktiež nenasmeroval do ideálnych pozícií.
18:07
17:27
importantNa americkej strane to individuálne skúšal Peeke, Durný ho vychytal. Na opačnej si to kolmo po chybe namieril Buček, Woll odolal a slovenský útočník bol vtlačený do brány.
17:05
Pokus o slovenskú kontru nevyšiel aj napriek tomu, že prišla strela od mantinelu. Nepresná.
16:29
16:12
importantVzruch aj pred našou bránou, kde taktiež prišiel teč a i Durný nemusel zasahovať, no mal veľké šťastie, že neinkasoval.
15:48
importantMichal Ivan veľmi prudko nahodil puk na bránu, no ešte Miloš Roman ho nejako tečoval. Woll mal šťastie, puk jeho bránu tesne minul.
15:32
Ofsajd Slovenska.
15:20
Pauza našťastie dlhá nebola, trvala možno tri minúty a plexisklo bolo vymenené. What a job!
15:20
Na plexiskle v rohu ihriska sa spravila dosť veľká prasklina, hra sa teda na nejaký čas musí prerušiť, aby prišlo k oprave.
15:20
Durný zachytil nahodenie pred slovenskú bránu, rozohrať nemal kedy, keďže pri ňom hneď boli hráči súpera.
15:07
Súboje za bránou USA neskončili v náš prospech, traja Američania puk vydolovali.
14:42
Nedovolili sme síce Američanom zakončiť krídelnú akciu, Fox od modrej však strieľal a to tesne vedľa Durného brány.
14:03
Viliam Čacho predviedol dobrú robotu a prudko poslal puk do bránkoviska USA. Woll zasiahol, k dorážkam našich hráčov nepustil.
13:32
Solenský potiahol puk do útočného pásma, kde sa s ním ešte chvíľu pohral, ale potom oň prišiel.
12:42
importantBodák nevyhodil puk z nášho pásma, čiže prišla prihrávka pred bránu, ktorú Durný zrazil pred seba, kde sa Američan chystal k dorážke, no slovenský brankár odolal.
11:58
Až teraz sme sa síce dostali až do útočnej tretine, Studenič mal na sebe dvoch hráčov a o puk prišiel.
11:26
importantAni za nič nevieme dostať hru von z nášho pásma. USA má jednu šancu za druhou, puk však v našej sieti nekončí ani po strele voľného Tkachuka spomedzi kruhov.
10:41
importantZa Durným zvoní tyčka, ktorú krásnou strelou švihom opečiatkoval útočník Tkachuk.
10:09
Durný si musel dať pozor na zakončenie backhandom z kruhu na vhadzovanie, pokus na vzdialenejšiu žrď vyrazil.
09:56
Naša kontra skončila ešte skôr, ako začala. Po nahodení na zadnú mantinel už puk nemáme.
09:15
Bellows sa veľmi pekne spred bránkoviska dostal k strele cez našich dvoch obrancov, trafil iba Durného betón.
08:48
Nedostali sme vyhodením puk z obranného pásma, okamžité nahodenie od mantinelu však medzi Durného tyče nejde.
08:18
Po našej nepresnej rozohrávke síce chvíľu súperovi trvalo, kým sa dostal na dostrel Durného brány. Nahodenie slovenský brankár ukryl v lapačke.
07:42
Prechod USA do útočnej tretiny neskončil ideálne pre domácich, celú akciu zastavil ofsajd.
07:18
Tkachuk si dlho robil priestor v našej tretine, až nakoniec vystrelil. Slovenská defenzíva jeho nahodenie zrazila.
06:58
06:51
Zatlačili sme síce na Američanov, no opäť sú vpredu oni. Slovenskí obrancovia dokážu súperov držať pri mantineloch.
05:57
Wollovi puk po prudkej strele od mantinelu vypadol, Liška sa k nemu nedostal skôr, ako obrancovia USA.
05:33
Znova to bol Adam Ružička, kto nebezpečne strieľal. Krivošík sa dokonca dostal k dorážke, Woll s problémami uspel.
05:21
Konečne sa osmeľujeme aj my. Hederov pokus neprešiel, zrazená bola aj strela Ružičku.
04:29
Kapitán Martin Bodák si z pozície obrancu prišiel hlbšie do útočného pásma, tvrdá strela skončila na pozornom Wollovi.
04:12
Veľmi pekne prešiel po krídle pred bránu Miloš Roman, prihrávka pred ňu presná nebola.
03:56
03:49
Kelemen sa síce na krídle dostal cez prvého obrancu, ten druhý mu už puk dokázal zobrať.
03:21
Prudká prihrávka na útočnú modrú presná nebola. Osamotený útočník Slovenska bol okamžite zdvojený.
02:50
Aj keď sa dostaneme na puk, tak to trvá iba niekoľko sekúnd a najčastejšie ho iba posúvame do stredného pásma.
02:17
Zeleňák dvakrát dobre zasiahol, ani raz nedokázal dostať puk z nášho pásma, kde USA ostáva.
01:40
Prvýkrát sme sa mohli dostať do zakončenia aj my, Buček nespracoval puk. Ten opäť patrí Američanom.
01:16
Prechod obrancu Foxa do útočného pásma nevyšiel podľa predstáv tohto obrancu, nakoľko jeho spoluhráči tam boli skôr, čiže sa pískal ofsajd.
00:46
Smolka zastavil rodiacu sa akciu nášho súpera, ktorý je od začiatku veľmi aktívny.
00:30
Hráči USA dostali puk do nášho pásma a dokonca prišla strela od modrej čiary, no tá až k Durnému neprešla.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Začiatok stretnutia sa natiahne možno aj viac ako o desať minút. Pred zápasom ešte klasicky prebehnú obe štátne hymny.
Úvodné zostavy:

USA: Woll (Oettinger) – Samberg, Fox (A), Lindgren (A), Perunovich, M. Anderson, Peeke, Hughes – Tkachuk, Poehlin, J. Anderson (C) – Bellows, Brown, Yamamoto – Tufte, Mittelstadt, Harper – Jones, Norris, Lockwood – Frederic

Slovensko: Durný (Hrenák) – Hedera, Korenčík, Ivan, Bodák (C), Fehérváry (A), Zeleňák, Matejovič, Fereta – Smolka, Kundrik, Kelemen – Roman, Tamáši, Studenič – Buček, Ružička, Krivošík – Liška, Čacho (A), Solenský.
USA

Domáci výber USA obhajuje titul z MSJ spred roka a keďže sa hrá na jeho území, konkrétne v Buffale, tak podľa mnohých odborníkov je tento rok najväčším favoritom práve tím zložený trénerom Bobom Motzkom. V ňom sa nachádzajú hráči hlavne z univerzitnej NCAA, ktorí už majú za sebou draft NHL, ale aj niektorí, ktorí už do najlepšej ligy sveta nakukli.

USA v prvom dueli domáceho šampionátu jednoznačne porazilo Dánsko, s ktorým si poradili pomerom 9:0. Zaujímavé je, že góly si rozdelilo osem hráčov. Jedine Mittelstadt sa presadil dvakrát.

Po zápasoch so Slovenskom sa USA v základnej skupiny ešte stretne s Kanadou a nakoniec Fínskom.

Nominácia USA:

Brankári:
Jake Oettinger, Joseph Woll, Jeremy Swayman

Obrancovia: Adam Fox, Ryan Lindgren, Andrew Peeke, Michael Anderson, Dylan Samberg, Scott Perunovich, Quinn Hughes

Útočníci: Logan Brown, Ryan Poehling, Josh Norris, Trent Frederic, Patrick Harper, Kieffer Bellows, Casey Mittelstadt, Brady Tkachuk, Max Jones, Riley Tufte, Kailer Yamamoto, Joseph Anderson, William Lockwood

Tréner Ernest Bokroš v tomto roku vychádzal z dobrej partie, ktorá sa stretla v projekte Orange 20. Ten prežilo bodovo a výsledkovo druhý najlepší rok v jeho histórii. Káder potom doplnili hráči zo zo zámoria a Európy. Kapitánske céčko dostal obranca Martin Bodák, asistujú mu Martin Féherváry a Viliam Čacho.

V prvom stretnutí na turnaji však slovenskí hokejisti nestačili na veľkého favorita z Kanady a dostali od neho až poltucet gólov. Trénera Bokroša mrzelo hlavne šesť vylúčení, z ktorých sme inkasovali v troch prípadoch.

Slovensko sa po stretnutí s USA predstaví ešte proti Fínsku a Dánsku.

Kanada – Slovensko 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly:
4. Steel (Makar, Kyrou), 22. Kyrou (Mete, Dubé), 26. Gadjovich (Makar), 31. Raddysh (Kyrou, Steel), 56. Comtois, 59. Gadjovich (McLeod, Timmins)

Nominácia SR:

brankári:
Roman Durný (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Dávid Hrenák (St. Cloud State University, NCAA/USA), Jakub Kostelný (HK DUKLA Trenčín)

obrancovia: Martin Bodák (Kootenay Ice, WHL/Kan.), Martin Fehérváry (Oskarshamn IK, Švéd.), Samuel Fereta, Tomáš Hedera (obaja HC SLOVAN Bratislava), Michal Ivan (Acadie-Bathurst Titan, QMJHL/Kan.), Marek Korenčik (Lulea HF, Švéd.), Dávid Matejovič (MMHK Nitra), Vojtech Zeleňák (HC Sparta Praha, ČR)

útočníci: Samuel Buček (Chicago Steel, USHL/USA), Viliam Čacho (HK DUKLA Trenčín), Miloš Kelemen (HKM Zvolen), Filip Krivošík (LeKi Hockey, Fín.), Peter Kundrik (HK ŠKP Poprad), Adam Liška (Kitchener Rangers, OHL/Kan.), Miloš Roman (Vancouver Giants, OHL/Kan.), Adam Ružička (Sarnia Sting, OHL/Kan.), Erik Smolka (HK DUKLA Trenčín), Samuel Solenský (Johnstown Tomahawks, NAHL/USA), Marián Studenič Hamilton Bulldogs, OHL/Kan.), Alex Tamáši (HC'05 Banská Bystrica)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 02:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci šokovali, senzačne zdolali domácich obhajcov titulu