ME vo volejbale žien 2023: Slovenky nestačili na favoritky z Holandska

ONLINE prenos: Slovensko – Holandsko na ME vo volejbale žien 2023.
ONLINE prenos: Slovensko – Holandsko na ME vo volejbale žien 2023. (Autor: Eurovolley 2023)
Sportnet|18. aug 2023 o 13:00 (aktualizované 18. aug 2023 o 17:30)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu skupiny D na ME vo volejbale žien 2023: Slovensko - Holandsko.

TALLIN. Slovensko a Holandsko dnes hrali svoj druhý zápas na ME vo volejbale žien 2023. Duel sa hrá v rámci skupiny D v estónskom Talline.

Slovenky vyhrali v prvom stretnutí nad Fínskom 3:0. V prvom sete vyhrali o päť bodov, v druhom o dva a v tom treťom až o deväť bodov.

Opäť priebeh mal však duel proti favoritkám z Holandska, ktorý prehrali 0:3 a v sete dokázali uhrať najviac 20 bodov.

Holanďanky si v úvode poradili so Španielskom rovnakým výsledkom 3:0. Na predošlých ME obsadili 4. miesto.

Kde sledovať v TV
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Slovenské volejbalistky následne v skupine postupne vyzvú ešte Španielsko, Francúzsko a domáce Estónsko.

Zo šesťčlennej skupiny postúpia do ďalšej fázy šampionátu štyri najlepšie tímy.

Volejbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Holandsko dnes (ME vo volejbale žien 2023 LIVE, skupina D, piatok, naživo, výsledky)

ME - ženy Skupina D 2023/2024
18.08.2023 o 16:00
0:3
(20:25, 19:25)
Ukončený
Holandsko
Holanďanky boli v zápase proti slovenským volejbalistkám jasne lepším tímom a každý set mali úplne pod kontrolou, napokon sa naše dievčatá nedostali ani do nejakej dramatickej koncovky niektorého z troch setov. Turnaj však pokračuje veľmi rýchlo ďalej a treba sa už sústrediť na zajtrajší dôležitý zápas proti Španielsku, ktorý nás môže priblížiť k postupu do osemfinále. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok dňa!
19:25
importantZápas končí po nevydarenom príjme na našej strane a tretí set Holanďanky vyhrali rovnako ako ten druhý 25:19!
19:24
importantHolanďanky majú päť mečbalov po krížnom smeči Plakovej!
19:23
Fričová je zatiaľ proti mečbalom po dobrom útoku.
18:23
Rovnakým spôsobom sa podarilo zahrať aj Daalderopovej, preto Holandsko má na dosah mečbaly.
18:22
Pekná obrana na oboch stranách a výmenu ukončila až ulievka Ovečkovej.
17:22
Opäť však odpovedá kto iný než Daalderopová razantným zakončením po čiare.
17:21
Šepeľová zahrala šikovne s holandským tečom a znižujeme na štyri body.
16:21
Iskierku nádeje sa ešte snaží vykresať presným smečom Palgutová.
15:21
Druhý pokus Holandsku ukončiť výmenu vyšiel vďaka Marringovej.
15:20
Následne Marringová pokazila podanie.
14:20
Holanďankám po oddychovom čase vyšla ulievka a nvyšujú náskok na šesť bodov.
14:19
Oddychový čas pre tím Slovensko.
14:19
Nedokázali sme sa ubrániť pri rýchlom holandskom útoku a strácame už päť bodov.
14:18
Ale van Aalenovej sa podarilo pretlačiť náš blok.
14:17
Abrhámová zahrala úspešný smeč cez stred.
13:17
Flaková si pripisuje aj eso a prehrávame o štyri body.
13:16
Flaková sa však presadila smečom z kraja.
13:15
Ďalšie dobré zakončenie Fričovej, ktoré nás ešte drží v hre v treťom sete.
12:15
škoda tesne pokazeného podania od Šepeľovej.
12:14
Palgutová navyše predviedla skvelý blok proti Marringovej.
11:14
Šepeľovej vyšiel krížny útok a znižujeme na tri body.
10:14
Lenže veľmi rýchly odpoveď Daalderopovej zakončením po čiare.
10:13
Po dlhšej dobe sa na našej strane presadila aj Fričová.
9:13
Daalderopová trafila jednu z našich hráčok a získala ďalší bod pre Holandsko.
9:12
Šepeľová predviedla vííťazné zakončenie aj z ťažkej pozície ďalej od siete a prehrávame len o tri body.
8:12
Pridala sa k nej aj Šepeľová a snažíme sa doťahovať stratu.
7:12
Podarilo sa nám zareagovaťpresným smečom Abrhámovej.
6:12
Daalderopová naďalej exceluje pri útoku a potvrdzuje, že je dnes asi najlepšou hráčkou Holandska.
6:11
Rýchla odpoveď Holanďaniek v podaní krížneho zakončenia Baijensovej.
6:10
Palgutová pretlačila holandský blok a získali sme druhý bod za sebou.
5:10
Abrhámová pretlačila loptu na druhú stranu a znižujeme na rozdiel piatich bodov.
4:10
Už desiaty bod Holanďanky získali po bloku van Aalenovej.
4:9
Abrhámová sa férovo priznala k dotyku, ktoré znamená zisk ďalšieho bodu pre Holandsko.
4:8
Po druhýkrát za sebou sa však Marringová pomýlila.
3:8
Maaringová tiež s dobrým zakončením, ktoré vracia Holandsku vedenie o päť bodov.
3:7
Hrušecká si pripravila odpoveď presným smečom.
2:7
Lohuisová s jemným zakončením zaskočila našu obranu.
2:6
Naďalej sa však Šepeľová snaží a pridáva druhý bod.
1:6
Ďalší pokus Šepeľovej zastavil už tretí úspešný holandský blok v tomto sete.
1:5
Až teraz sme získali úvodný bod v treťom sete, o ktorý sa postarala Šepeľová.
0:5
Naďalej čakáme na prvý bod v treťom sete, pretože sa presadila Daalderopová.
0:4
0:4
van Aalenová pridáva aj eso, preto zažívame veľmi žlý štart do tretieho setu.
0:3
Opäť sa nepodarilo úspešne zakončiť Palgutovej, pretože Holanďanky ju znova zablokovali.
0:2
Palgutová trafila len holandský blok.
0:1
Flaková s úspešným technickým zakončením na úvod tretieho setu.
0:0
Začal sa tretí set.
19:25
importantLenže druhú možnosť už Holanďanky premenili po príliš dlhom podaní Šepeľovej a druhý set vyhrali 25:19, tak aspoň trochu sme upravili konečný výsledok, pretože v jeden moment sme prehrávali aj dvojciferným rozdielom!
19:24
Prvý z nich však nevyužijú, pretože Daalderopovej nevyšlo podanie.
18:24
importantPrehrali sme výmenu na sieti, a tak Holandsko má šesť setbalov!
18:23
Až v tejto chvíli dokázala zastaviť našu sériu Daalderopová.
18:22
Druhé eso pre Ovečkovú, ktoré znamená zníženie na štyri bod.
17:22
Šepeľová dokázala zahrať s holandským tečom a získali sme už piaty bod v rade.
16:22
Plaková sa prekvapivo pomýlila pri smeči a naša séria pokračuje.
15:22
15:22
Dokonca eso zaznamenala Ovečková, preto znižujeme stratu na sedem bodov.
14:22
Ďalší bod pre Fričovú, ktorej sa otvoril priestor na zakončenie cez stred.
13:22
Fričovej sa podarilo zahrať na holandský blok, od ktorého šla lopta mimo hraciu plochu.
12:22
Ale v ďalšej výmene to Daalderopová napravila presným smečom.
12:21
Daalderopová trochu prekvapivo zaváhala pri zakončení, ale bola v ťažkej pozícii.
11:21
Šunderlíková narazila na úspešný holandský blok.
11:20
Šepeľovej sa podarilo presadiť a aspoň trochu sa snažíme upraviť výsledok druhého setu.
10:20
Následne však práve Šunderlíková pokazila podanie.
10:19
Tak aspoň Šunderlíkovej sa v útoku darí a získala náš desiaty bod v druhom sete.
9:19
Pridáva sa aj Marringová a náskok Holandska je už dvojciferný.
9:18
Lenže Flaková odpovedá tiež úspešným útokom.
9:17
Šunderlíková predviedla naozaj skvelý razantný smeč.
8:17
Ale potom sme si nedokázali postrážiť útok cez stred, preto prehrávame o deväť bodov.
8:16
Naše zabojovali aj za veľmi nepriaznivého stavu a Šepeľovej sa podarilo zakončiť výmenu.
7:16
Holanďanky však odpovedajú ráznym zakončením Daalderopovej.
7:15
Konečne sa nám podarilo aj zablokovať Plakovú a získavame aspoň dva body po sebe.
6:15
Podarilo sa ám zastaviť hrôzostrašnú šnúru Holandska vďaka pokazenému podaniu van Aalenovej.
5:15
5:15
Holanďanky predviedli aj fantastickú obranu, ktorá im pomohla k ďalšiemu bodu po smeči Plakovej.
5:14
Rozhodca odpískal prešľap na našej strane, takže aj technická chyba nám vôbec nepomáha.
5:13
Nepomohol nám ani oddychový čas, pretože po nedorozumeni pri prihrávke prehrávame už o osem bodov.
5:12
5:12
Šunderlíková sa pri zakončení po čiare pomýlila a náskok Holandska sa nebezpečne zvyšuje.
5:11
Navyše ďalšie eso na holandskej strane zásluhou van Aalenovej.
5:10
Lohuisová s presvedčivým zakončením, ktoré dáva Holandsku vedenie o päť bodov.
5:9
Potešiť nás môže úspešná challenge, ktorá odhalila teč Holanďaniek pri našom útoku a získavame piaty bod.
4:9
Daalderopová zahrala aj s dotykom nášho bloku.
4:8
Aspoň vydarený útok z našej strany, ale stále prehrávame o štyri body v úvode druhého setu.
3:8
Koseková trafila len úspešný holandský blok.
3:7
Fričová s dobrým zakončením, ktoré nám vybojovalo tretí bod.
2:7
Flaková si pripisuje eso, preto Holanďanky vedú už o päť bodov.
2:6
Vydarený holandský útok, ktorý znamená stratu štyroch bodov.
2:5
Až teraz sme sa presdili vďaka dobrej reakcii Fričovej na sieti.
1:5
Ďalší nepresný útok od Šepeľovej, a tak strácame už štyri body.
1:4
Šunderlíková trafila anténu, od ktorej sa lopta odrazila mimo.
1:3
Neúspešné zakončenie od Šunderlíkovej, ktoré dáva Holandsku vedenie o dva body.
1:2
Šepeľovej podanie bolo o trochu dlhšie, čo potvrdila naša neúspešná challenge.
1:1
Šunderlííková dokázala využiť teč a podarilo sa nám vyrovnať.
0:1
Druhý set začal rýchlym zakončením cez stred od Lohuisovej.
0:0
Začal sa druhý set.
20:25
importantAj túto výmenu sme mohli hneď dvakrát ukončiť, ale Holanďankám sa podarilo loptu udržať v hre a následne prvý set zakončila smečom Marringová, takže ho Holandsko vyhralo 25:20!
20:24
Šunderlíková zariskovala a vďaka esu sa nám podarilo odvrátiť aj tretí setbal.
19:24
Oddychový čas pre tím Holandsko.
19:24
Holanďanky mali problém na príjme, čo využila Herelová a vytĺkla holandský blok.
18:24
Jasperová pokazila podanie, a tak prvý set ešte pokračuje.
17:24
importantPlaková vybojovala hneď sedem setbalov pre Holandsko!
17:23
Aspoň ešte v tejto chvíli setbaly neprídu, pretože Šepeľová sa pri zakončení cez stred nemýlila.
16:23
Fričová minula pri krížnom zakončení a Holandsko je už blízko k setbalom.
16:22
16:22
Ani ďalšiu výmenu sme nezvládli ubrániť, a tak je tu znova strata šiestich bodov.
16:21
Holanďankám sa podarilo vytĺcť naše bloky a približujú sa k zisku prvého setu.
16:20
Tak prvé eso aj na našej strane zásluhou Šepeľovej.
15:20
Šunderlíkova s presným smečom, po ktorom znižujeme na rozdiel piatich bodov.
14:20
Lohuisová s presným zakončením a Holandsko si drží pohodlný náskok.
14:19
Konečne Marringová pokazila podanie, takže zastavila sa dlhá séria pre Holandsko.
13:19
No ďalší náš útok skončil na úspešnom holandskom bloku a prehrávame už o šesť bodov.
13:18
Marringová si pripisuje druhé eso v krátkom slede.
13:17
Žernovič narazila na holandský blok zložený z troch hráčok.
13:16
13:16
Navyše Marringová je prvou hráčkou v zápase s esom a Holandsko odskakuje do vedenie o tri body.
13:15
Herelovej sa nepodarilo podanie, preto po nevynútenej chybe prehrávame o dva body.
13:14
Šepeľová trafila krížnu smeč, s ktorou si neporadila holandská obrana.
12:14
Plaková zahrala do nášho bloku, od ktorého lopta išla mimo.
12:13
Šunderlíkovej sa podarila dobrá odpoveď a znižujeme na rozdiel jedného bodu.
11:13
Škoda pokazeného útoku, ktorý vracia Holanďanky do vedenia o dva body.
11:12
Žiaľ Šunderlíkovej ďalšie podanie bolo dlhé.
11:11
Konečne sme predviedli aj dobrú obranu a Herelová zakončila presne po čiare.
10:11
Žernovič s ďalším presvedčivým útokom a stále sa držíme na dostrel.
9:11
Opäť sa nám nepodarilo ubrániť, preto prehrávame o dva body.
9:10
Žernovič si pomohla pri útoku s holandským tečom.
8:10
Daalderopová tiež ukazuje svoju kvalitu a získava desiaty bod pre Holandsko.
8:9
Šepeľová pridáva ďalší bod pre nás po krížnom smeči.
7:9
Šunderlíková narazila na nepriestrelný blok.
7:8
Ale Hrušecká predviedla veľmi dobrú odpoveď.
6:8
Marringová vracia Holandsku dvojbodové vedenie.
6:7
Náš útok sme pretlačili cez holandské bloky a držíme sa na kontakt.
5:7
Nepresné zakončenie Šepeľovej, preto prehrávame o dva body.
5:6
Presné zakončenie aj od Baijensová, preto Holanďanky opäť vedú.
5:5
Pozornej Herelovej sa podarilo presne zakončiť.
4:5
O druhé pokazené holandské podanie sa postarala Lohuisová.
3:5
Aj precízne technické zakončenie Marrringovej bolo úspešné.
3:4
Marringová tvrdým smečom vracia Holandsko do vedenia.
3:3
Na sieti sa nám v malej prestrelke podarilo uspieť a je vyrovnané.
2:3
Vydarená ulievka na našej strane, ktorá znamená zníženie.
1:3
Jedna z našich hráčok mala ruku pri zakončení na polovici Holanďaniek, preto strácame bod.
1:2
Prvý útok holandským volejbalistkám vyšiel vďaka presnému seču Daalderopovej.
1:1
van Aalenová svoje druhé podanie poslala do siete.
0:1
Na úvod veľmi rýchla chyba od Žernovič.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Abrhámová, Fričová, Herelová, Hrušecká, Körmendyová, Koseková, Magdinová, Návratová, Ovečková, Palgutová, Pállová, Šepeľová, Šunderlíková, Žernovič
Tréner: M. Mašek

Holandsko: Baijensová, Bongaertsová, Daalderopová, Dambrinková, Dijkemová, Jasperová, Knipová, Knollemová, Lohuisová, Marringová, Plaková, Reesinková, Timmermanová, van Aalenová
Tréner: F. Koslowski

Rozhodca: G. Vestbo(NOR) – S. Simonovska(MNE).
Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní druhého zápasu našej ženskej reprezentácie na Majstrovstvách Európy 2023, v ktorom budú čeliť favorizovaným volejbalistkám Holandska. Po včerajšom povinnom víťazstve proti Fínsku bude tento zápas úplne o inom. Na druhú stranu treba dodať, že Holanďanky síce včera porazili Španielsko v troch setoch, ale výsledky jednotlivých setov neboli úplne jednoznačné. Naše dievčatá tak nemajú čo stratiť a ak podajú húževnatý výkon, tak pokojne môžu narobiť Holandsku veľké problémy.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.